Hírek
2023. December 07. 19:42, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szolnoki Járási Ügyészség
Felgyújtotta a házat az örményesi férfi, ahol ingyen lakhatott

A Szolnoki Járási Ügyészség rongálás vétsége miatt emelt vádat egy 66 éves örményesi férfival szemben, aki felgyújtotta a házat, ahol szívességből lakhatott.
A vádirat szerint a férfi Örményesen 2023. július 18-án este 8 óra előtt, szándékosan felgyújtotta azt a kertesházat, amelyben szívességi használóként lakott. A férfi a szobában, a konyhában és a folyosón benzint locsolt szét, majd egy égő gyufát dobott a szoba közepére, és hagyta, hogy a tűz a ház többi helyiségébe is átterjedjen.
A tűz miatt a szoba teljesen kiégett, a szoba berendezése megsemmisült, a konyha és a folyosó szintén kiégett, a födém részben leszakadt.
Az ingatlanban összesen 470.000 Ft kár keletkezett.
A tüzet a bejelentés alapján kiérkező tűzoltók oltották el, a tűz a szomszédos épületeket illetőleg a természeti környezetet nem veszélyeztette.
Az ügyészség a büntetlen férfivel szemben próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetésre tett indítványt a vádiratában.
Az ügyben a Szolnoki Járásbíróság – várhatóan tárgyalás mellőzésével – fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 09:19, szombat | Helyi
VARRÓ-KUPA Kispályás labdarúgó torna!
A Karcagi SZC Varró István Technikum műfüvespályáján, az intézmény fennállásának 56 éves évfordulója alkalmából,ismét megrendezésre került a Varró-kupa fiú kispályás labdarúgó torna 2025. október 17-én.
2025. Október 18. 09:17, szombat | Helyi
Gólyaosztályok vetélkedője a Varróban
Idén október 14-én rendeztük meg a gólyaosztályok vetélkedőjét, melynek hagyománya van iskolánkban.
2025. Október 18. 09:16, szombat | Helyi
DARULESEN AZ ÓVODÁSOK
2025. október 8-án óvodásaink és szüleik különleges természetközeli élményen vehettek részt a Hortobágyi Nemzeti Park területén megrendezett darules során.
2025. Október 18. 09:14, szombat | Helyi
„MONDJUNK NEKI PÁRJÁT” – KIVÁLÓ REFIS EREDMÉNYEK A NÉPMESE-MONDÓ VERSENYRŐL!
A Déryné Művelődési Központ és a Hagyományok Háza közös szervezésében megvalósult „Mondjunk neki párját” népmese-mondó versenyen tanulóink a következő minősítéseket szerezték