Hírek
2013. Február 22. 17:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Évértékelő - KDNP: a kormányfő egy erős, stabil ország képét vázolta fel
![Évértékelő - KDNP: a kormányfő egy erős, stabil ország képét vázolta fel](/external/image_cache/d/d/4/dd4aa1bc4fe7c49f2e1d555f764ffcfc.jpg)
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) szerint évértékelő beszédében Orbán Viktor történelmi távlatokba illesztve egy erős, stabil, reményteli ország képét vázolta fel.
A kisebbik kormánypárt sajtóirodája az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: egyetértenek a miniszterelnökkel, miszerint ma Magyarország jobban teljesít, mint korábban, legyen szó akár az államadósság csökkentéséről, az emberek terheinek mérsékléséről vagy a nyugdíjak értékének megőrzéséről. Ennek ellenére még sok munka áll az ország előtt - rögzítették.
Kiemelték, hogy a KDNP-nek kifejezetten fontos demográfia helyzet javulásáról is elismerően szólt Orbán Viktor, amelynek kapcsán leszögezhető: a családtámogatás rendszerének kiteljesítésében biztosan számíthat pártszövetségesére. Teljes mértékben kiállnak a munkahelyvédelmi akcióterv folytatása mellett, hogy valóban mindenki részesülhessen Magyarország sikereiből - jelezték.
Orbán Viktor miniszterelnök pénteki évértékelő beszédében azt mondta: Magyarország jobban teljesít, mint korábban, és eredményesebb a válság kezelésében, mint a legtöbb európai ország. Magyarország jobban teljesít az emberek mindennapi terheinek csökkentésében, az érdekérvényesítésben, a családok támogatásában, a nyugdíjak területén, a munka megbecsülésében, a rendőrség bővítésében, a felesleges kiadások lefaragásában, az egészségügyben és a felzárkóztatásban is - sorolta a kormányfő. Értékelése szerint az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok 2012-ben nem dolgoztak hiába, jó döntés volt a magunk kezébe venni a sorsunkat. Kitért arra, az idén is három százalék alatt lesz a költségvetési hiány, és utalva az éppen pénteken közzétett uniós prognózisra - azt mondta hallgatóságának: az Európai Unió éppen aktuális előrejelzései ne zavarják meg önöket, a hiányt még egyszer sem sikerült eltalálniuk. Orbán Viktor szerint sikernek kell nyilvánítani, hogy Magyarország 2012-ben is csökkentette adósságát, és ellenőrzés alatt tartotta pénzügyeit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 08. 07:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az egész Soros-hálózatot fel kell számolni
Az egész Soros-hálózatot fel kell számolni, szankciókat kell életbe léptetni azokkal szemben, akik külföldről fogadnak el pénzt a magyar politika befolyásolására -
2025. Február 08. 06:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: a vasúti infrastruktúráról szóló megállapodás kialakítása a rákosrendezői fejlesztés első lépése
2025. Február 07. 07:18, péntek | Belföld
Hatsávossá bővül az M1-es autópálya Győrig
Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában.
2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát
A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -