Hírek
2017. Szeptember 06. 15:20, szerda | Helyi
EMLÉKKIÁLLÍTÁS A DZSÁMI MÚZEUMBAN
Népi fazekasság címen nyílt kiállítás az esztergomi Dzsámi Múzeumban Kántor Sándor és tanítványainak munkáiból. A tárlatot dr. Nagy Molnár Miklós, a Györffy István Nagykun Múzeum igazgatója nyitotta meg.
A karcagi fazekasság a 18. század második felében kezdett kialakulni, Györfi Sámuel városba kerülésével. A 19. században a városban dolgozó mesterek nem alakítottak ki sajátos helyi stílust.
Kántor Sándor elemi iskolai tanulmányait követően került az akkori egyetlen karcagi fazekas műhelyébe, Ácsi Kovács Jánoshoz tanulónak. Györffy István néprajzkutató irányította figyelmét Tiszafüred fazekasságára, majd Mezőcsát, Pásztó és Gyöngyös fazekas hagyományaira.
1953-ban az elsők között kapta meg a Népművészet Mestere címet, majd a Brüsszeli Világkiállításon Grand Prix díjat kap, 1978-ban Kossuth-díjjal tüntették ki. Esztergomba az ő munkái mellett két, már sajnos szintén elhunyt tanítványa, ifj. F. Szabó Mihály és Sz. Nagy István munkái láthatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
ORSZÁGOS KOMPETENCIAMÉRÉS A „REFIBEN”
Városunkban lezajlott a 6.-7. osztályos diákok tudásszintjét vizsgáló országos kompetenciamérés.
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
„SZÉPÍTSÜK EGYÜTT A KÖZNEVELÉST!” -VIRÁGÜLTETÉS A KISKULCSOSIBAN
Vidámsággal és dolgos kezekkel telt meg a Karcagi Kováts Mihály Általános Iskola Kiskulcsosi Általános Iskolájának udvara.
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
JELENTŐS MENNYISÉGŰ KÁBÍTÓSZERREL KERESKEDETT-ELKAPTÁK
Jelentős mennyiségű kábítószerrel kereskedett a törökszentmiklósi díler, most bilincs kattant a csuklóján.
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
HAMAROSAN INDUL A NYÁRI SZEZON BEREKFÜRDŐBEN
Május elsejével megkezdődik a fokozatos szezonnyitás Berekfürdőn.
