Hírek
2024. Október 28. 12:53, hétfő | Helyi önkormányzati
Emlékezzünk szeretteinkre biztonságban és nyugalomban!

A rendőrség idén is kiemelt figyelmet fordít a temetőkbe látogatók és a közlekedők biztonságára.
Vagyonbiztonsági tanácsaink
Fontos, hogy a közelgő ünnepek alatt kiemelten figyeljen értékei védelmére, hiszen az emlékezés perceiben a bűnelkövetők ellophatják a síroknál felügyelet nélkül hagyott táskákat, a lezáratlan kerékpárokat, a temető előtt parkoló autókban látható helyen hagyott tárgyakat. A zsúfolt tömegközlekedési eszközökön értékeit tartsa testközelben, feltűnő ékszereit hagyja otthon! Otthonát elhagyva zárja be az ablakokat, ajtókat még akkor is, ha rövid időre megy el!
Baleset-megelőzési javaslataink
Ezekben a napokban a közúti forgalom az átlagos többszörösére nő, az olykor zsúfolt utakon a megszokottnál lassabb haladás miatt a járművezetők könnyebben elveszíthetik türelmüket. Tovább nehezítheti a közlekedést az, hogy a nappalok rövidebbé válnak, csökken a látótávolság, emellett a kisebb rutinnal rendelkező autósok is útnak indulnak, hogy felkeressék szeretteik sírját.
Előfordulhat, hogy nincs a gyalogosok számára kijelölt járda, így az úttesten kénytelenek megközelíteni a temetőket. Korlátozott látási körülmények esetén gyalogosként, kerékpárosként javasoljuk a fényvisszaverő eszköz használatát! A járművezetőket arra kérjük, hogy fokozott körültekintéssel közelítsék meg a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket, legyenek fokozott figyelemmel az úttest mellett haladó, a buszmegállók környékén közlekedő gyalogosokra!
A rendőrség idén is megkülönböztetett figyelmet fordít az emlékezés nyugalmát veszélyeztető bűncselekmények és közlekedési balesetek megelőzésére. A temetők környéki segítő jelenlétet csakúgy, mint az elmúlt években, idén is a polgárőrök közreműködésével biztosítjuk.
Vigyázzanak magukra, egymásra, és védjük közösen értekeinket azért, hogy a megemlékezés percei valóban nyugalomban teljenek.
Amennyiben a fentiek ellenére mégis bűncselekmény áldozatává válik vagy közlekedési baleset éri, hívja a 112-es hívószámot!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 17:17, csütörtök | PR
Feltöltődés testnek és léleknek: Cozombolis Péter a Szigetvári Gyógyfürdőben
A Szigetvári Gyógyfürdő ismét a figyelem középpontjába került
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.