Hírek
2023. Január 14. 16:24, szombat |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Előbb a macskát, majd gazdáját is elütötték Kaposváron
A Kaposvári Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat azzal a kaposvári nővel szemben, aki nem vette észre az elgázolt házikedvencének az úttesten segítséget nyújtó idős sértettet, ezért autójával elsodorta őt.
A vád szerint 2022 januárjában Kaposvár egyik kevésbé forgalmas utcájában elütötték a sértett macskáját, aki rövid időn belül taxival a helyszínre sietett. A taxis az állat elütésének helyével egy vonalban állt meg az úttesten úgy, hogy az éjszakai sötétségben a tompított világítása fel volt kapcsolva, mialatt a sértett egy másik segítségére siető nővel együtt a sérült állatot vizsgálta az úttesten.
Ezzel egyidőben kanyarodott be az utcába a vádlott az autójával, melynek során belenézett a taxi lámpájába, ami elvakította őt. A vádlott ezért a kezét a szeme elé tette, és annak ellenére, hogy látása korlátozott volt, változatlan sebességgel folytatta az útját az utcában, emiatt azonban nem látta meg az úton tartózkodó sértettet, akit az autójának elejével elsodort.
A sértett a baleset következtében súlyos, csonttöréssel járó sérülést szenvedett el.
Az ügyészség a Kaposvári Járásbíróságra benyújtott vádiratában a nővel szemben pénzbüntetés és járművezetéstől eltiltás kiszabására tett indítványt.
A fényképet a Kaposvári Rendőrkapitányság készítette a helyszíni szemle során.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre