Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2021. Szeptember 17. 08:39, péntek | Helyi

ELKEZDŐDÖTT A KATOLIKUS ÓVODA KIALAKÍTÁSA

ELKEZDŐDÖTT A KATOLIKUS ÓVODA KIALAKÍTÁSA

Elkezdődött a városban a katolikus óvoda kialakítása. A részletekről Gulyás Zsolt plébánossal beszélgettünk.

A volt Adu-Csepel Oktatási Központ udvarán és a szomszédos Ady Endre utcai telken négy csoportos óvoda építése kezdődött. Az óvodát az Egri Főegyházmegye építi, fontos, hogy a meglévő épület megmarad, illetve hozzáépül az óvodához. Ott főként a konyhai és az irodai részt alakítják ki 2022 második felére.
Ha a határidőt lehet tartani, akkor a jövő szeptemberi tanévben már óvodásokat is fogadnak. Ezért az egyházmegye is igyekszik mindent megtenni.

A Magyar Kormány és a Magyar Katolikus Egyház között létrejött egyezségben óvodafejlesztésről is döntöttek és dr. Ternyák Csaba egri érsek az elsők között gondolt a karcagiakra. A plébános szerint mindenféleképp megtisztelő helyzet, hogy a Györffy István Katolikus Általános Iskolához óvoda is tartozik majd. A neve még kialakulóban van.
Tervezik majd, hogy az épülő óvodának nyilvános alapkőletétele is lesz majd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 15:51, szombat | Helyi

TÖBB MINT 32 MILLIÓT LOPTAK EL A PÉNZVÁLTÓBÓL

A Szolnoki Járási Ügyészség jelentős értékre elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat egy nővel, 2 férfival és 2 fiatalkorú fiúval szemben, akik együttműködve egy pénzváltó széfjét ürítették ki Szolnokon.

2025. Augusztus 02. 08:00, szombat | Helyi

MEGMENTETTÉK A KIHALÁSTÓL A SZÉKI CSÉREKET

Megmenekült madarak. Kis híján kihalt fajjá vált a széki csér. A legnagyobb egyedszámban a Nagykunságban élő madárnak kevesebb, mint harminc egyede maradt meg.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI

Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET

Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.