Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2021. Június 23. 08:42, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy férfit, aki cseten rendelt magának szexuális célra gyermeket

Elítéltek egy férfit, aki cseten rendelt magának szexuális célra gyermeket

Gyermekprostitúció kihasználása és gyermekpornográfia miatt kilenc év börtönre ítélt a Győri Járásbíróság kedden egy férfit, aki szexuális indíttatásból egy csevegőalkalmazáson keresztül rendelt magának gyermeket

- tájékoztatta a Győri Törvényszék szóvivője az MTI-t. Havasiné Kulcsár Petra közölte: a bíróság emellett végleg eltiltotta a vádlottat minden olyan foglalkozástól és egyéb tevékenységtől, amelyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, vagy gyógykezelését végezné.

A tényállás szerint a vádlott március 30-án felvette a kapcsolatot egy számára ismeretlen emberrel, akiről korábban megtudta, hogy kiskorúakat közvetít szexuális célra. A férfi egy 10-11 éves fiút keresett magának, és minden megkezdett három óráért hatvanezer forintot fizetett volna a szolgáltatásért. A férfi egy tizennyolc évesnél fiatalabb fiúról készült pornográf felvételt is küldött az általa közvetítőnek gondolt embernek.

Az aktus megbeszélt helyszíne a győri ETO Park bevásárlóközpont parkolójában leállított lakókocsi lett volna. A vádlott harmincezer forintot kifizetett a jármű mellett várakozó közvetítőnek, aki átadta neki a lakókocsi kulcsát.

Ezután azonban a vádlottat a közelben tartózkodó rendőrök várták, akik "az ügyet feltáró fedett nyomozók segítségével" elfogták - olvasható a közleményben.

Súlyosító körülmény volt, hogy a vádlottat a Keszthelyi Járásbíróság 2017-ben ugyanilyen bűncselekményért felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte, és a próbaidő letelte után nem sokkal újabb ilyen cselekményt követett el.

Az ítélet nem jogerős, a vádlott és a védő enyhítésért fellebbezett, az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

Címkék: ítélet, pedofil

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld

Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője

Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát