Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2023. November 22. 05:03, szerda | Helyi

ELGÁZOLTA A GYALOGOST

ELGÁZOLTA A GYALOGOST

A cserbenhagyó autós letartóztatásban várja a bíróság ítéletét.
A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.

A Szolnoki Járási Ügyészség a segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntette, valamint halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat egy 39 éves jászkarajenői férfivel szemben.

A vádirat szerint a férfi Tiszajenő lakott területén kívül Jászkarajenő felé közlekedett az általa vezetett személygépkocsival, amikor előtte, vele szemben, a kerékpárját tolva, láthatósági mellényben gyalogosan haladt az úttest felezővonalánál egy enyhe fokú ittas állapotban lévő férfi.

A sofőr a gyalogost – az ütközés előtt mintegy 2,5 másodperccel – észlelte, azonban a jobb oldali forgalmi sávba nem tért vissza, hanem vészfékezett, és a személygépkocsi bal első részével elgázolta az ütközést jobbra történő mozgással elkerülni próbáló férfit, aki a baleset következtében a helyszínen elhalálozott.
A férfi az ütközés után a személygépkocsival megállt, abból kiszállt, az elgázolt gyalogost próbálta megszólítani, de mivel választ nem kapott, a helyszínről távozott úgy, hogy a sérült állapotáról nem győződött meg, részére segítséget nem nyújtott, a segítségnyújtást nem ajánlotta fel, sem a rendőrkapitányságot, sem a mentőszolgálatot nem értesítette a baleset bekövetkeztéről.

Az ügyészség a férfivel szemben börtönben letöltendő szabadságvesztésre, közügyek gyakorlásától eltiltásra, valamint közúti járművezetéstől eltiltásra tett indítványt a vádiratában.

Az ügyben a Szolnoki Járásbíróság fog dönteni, a férfi a döntést letartóztatásban várja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi

TÉRKÉPES FUTÁS KARCAG BELVÁROSÁBAN

Futni, tájékozódni egyszerre. Idén is sokakat megmozgatott a karcagi belvárosi térképes futás.

2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi

TARAJOS SÜLÖK TŰNTEK EL

Eltűntek a Jászberényi Állat és Növénykert tarajos süljei. Hála a megfeszített keresőmunkának, az egyikük gyorsan előkerült.

2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi

SZOLNOKI DROGDÍLER KERÜLT LETARTÓZTATÁSBA

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta egy 51 éves férfi letartóztatását.

2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi

JELZETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ ABONYBAN

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő Abonyban, egy Móricz Zsigmond utcai családi házban. Egy négyfős család köszönheti az életét az eszköznek.