Városlista
2026. március 11, szerda - Szilárd

Hírek

2012. Február 14. 12:21, kedd | Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI

Elfogták a robbantással fenyegetőző fiút

Elfogták a robbantással fenyegetőző fiút

Hajdúhadházon fogták el azt a fiatalkorú fiút, aki robbantással fenyegette meg szombat délelőtt a debreceni Nagyállomást, órákra megbénítva a vasúti forgalmat.

Már szombat délután azonosították azt a mobiltelefont, amelyről a katasztrófavédelem ügyeletére a hívást indították. A fenyegetőző – egy 16 éves hajdúhadházi tanuló – kihallgatásán elismerte a vasúttársaságnak több tízmilliós kárt okozó fenyegetést. A gyanúsítottat a nyomozók őrizetbe vették, és indítványozták előzetes letartóztatását; erről a Debreceni Városi Bíróság kedd délután dönt. A szombati kiürítés körülbelül 180 embert érintett, és csaknem két órára le kellett állítani a vasúti forgalmat. A fiú három év szabadságvesztést is kaphat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 11:00, szerda | Kék hírek

A filmre vett betörés

Akaratán kívül lett egy film főszereplője az a fiatalember, aki egy nagykanizsai élelmiszerboltba tört be február végén. Egy közel lakó nő ugyanis nemcsak észrevette és szólt a rendőröknek, de a telefonjával filmre is vette.

2026. Február 25. 15:00, szerda | Kék hírek

Bilincsben a rablóbanda tagjai

A ceglédi rendőrök elfogták azt a két férfit, akik erőszakkal érvényesítették a pénzügyi érdekeiket.

2026. Február 18. 16:00, szerda | Kék hírek

Felszámolták a budakeszi droglabort

Magyar–lengyel nyomozók együtt csaptak le arra a kábítószert előállító csapatra, akik a budapesti éjszakában árusították illegális szereiket.

2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek

Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő

Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.