Hírek
2024. Január 24. 05:02, szerda | Helyi
ÉLETMENTŐ PONT LETT A SZOLNOKI IGAZGATÓSÁG
Az Országos Mentőszolgálat által alapított \"Életmentő Pont\" lett a KÖTIVIZIG. Ezentúl defibrillátorral is segíthetnek a bajbajutottakon.
http://www.kotivizig.hu/kozep-tisza-videki/hireink/ovf-hirek/eletmento-pont-az-igazgatosagon
A jogcím viseléséhez szükséges tanúsítványt hivatalos ceremónia keretében adta át Dr. Korcsmáros Ferenc, az Országos Mentőszolgálat Észak-alföldi Régió orvos igazgatója Lovas Attilának, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetőjének.
Az Igazgatóság, mint a védjegy birtokosa az életmentés optimális feltételeihez rendelkezik az életmentés alapjaira felkészített képzett dolgozókkal, illetve a helyszínen egy bárki által használható defibrillátor készülékkel.
A védjegy birtokosaként az Igazgatóság egy olyan társadalmi felelősségvállalást jelentő értéket közvetít, amely a mindennapokban, különösképpen egy adott szituációban az életbiztonságot erősíti Szolnokon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 06:09, csütörtök | Helyi
Új kiállításokra készül a múzeum
Augusztustól egészen az év végéig izgalmas, új kiállításokkal és jubileumi előadásokkal várják az érdeklődőket a Györffy István Nagykun Múzeumban.
2026. Augusztus 06. 06:00, csütörtök | Helyi
Szomjas gólya kért segítséget
A szolnoki főtéren egy szomjas gólya kért szó szerint segítséget a környéken lévő emberektől. Szerencsére segítő kezekből nem volt a hiány.
2026. Augusztus 05. 17:04, szerda | Helyi
Karcagi mérleg
A Karcagi Rendőrkapitányság egyenruhásai és a Készenléti Rendőrség 40 munkatársa augusztus 4-én 11 településen körözési razziát tartottak, ami során 31 személyt fogtak el.
2026. Augusztus 05. 15:58, szerda | Helyi
Lakossági felhívás – Partneri egyeztetés
Karcag Városi Önkormányzata várja a lakosság véleményét a Településszerkezeti Terv, a Helyi Építési Szabályzat és a Szabályozási Terv 2026. évi 1. számú módosításával kapcsolatban. A módosítások két ingatlan területfelhasznál
