Hírek
2022. Szeptember 03. 17:00, szombat |
Belföld
Forrás: Országos mentőszolgálat
Életet mentett a szabadnapos mentőgépkocsi vezető
A lódarazsak őt is össze-vissza csípkedték.
Futás közben találkozott a minap véletlenül szabadnapos mentőgépkocsivezető bajtársunk egy 85 év körüli ismerősével a mihálygergi víztározónál, azonban mikor visszafelé kocogott az idős férfit a bokrok közt fekve, eszméletlenül találta és több tucat lódarázs rajzott körülötte. A mentős azonnal segítségére sietett és mentőt hívott. Miután a helyszín mentőautó számára megközelíthetetlen volt, megpróbálta egyedül kiemelni ismerősét, miközben a darazsak őt is rengeteg helyen megcsípték. Ekkor értesítette a környékbeli halőrt és a közelben levő ismerősöket is, miközben a Mentésirányítás a Katasztrófavédelem szakembereit riasztotta.
A példaértékű csapatmunkának köszönhetően végül sikerült biztonságos helyszínre szállítani a férfit, ahol a mentőegység könnyedén megkezdhette az ellátását. A beteget végül stabil állapotban szállíthatták kórházba és szerencsére a szabadnapos életmentő sem szenvedett komolyabb sérüléseket, így reggel szolgálatra jelentkezett a Salgótarjáni Mentőállomáson, ahol a régióigazgató már egy dicsérettel várta a szabadnapján végzett elképesztő életmentésért!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
