Hírek
2023. Május 31. 11:41, szerda |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság
EGYMÁSNAK ADTÁK A KILINCSET
A karcagi rendőrök három helyi lakost hallgattak ki gyanúsítottként. A gyanú szerint először egy nő, majd tippje alapján pár nappal később két férfi tört be ugyanabba a tiszaburai ingatlanba.
A Karcagi Rendőrkapitányságra 2023. május 29-én délelőtt érkezett bejelentés, miszerint 2023. május 26-a és május 29-e között ismeretlen behatolt egy tiszaburai ingatlanba és onnan 2 benzinmotoros fűkaszát és egy kannában 15 liter benzint tulajdonított el, több mint 200.000 forint értékben.
A helyszínre érkező karcagi rendőrök adatot gyűjtöttek, tanúkat hallgattak ki, valamint elemezték a rendelkezésre álló kamerafelvételeket. A nyomozati cselekmények eredményeként beazonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőit. Még a bejelentés napján délután elfogták és előállították a Kunhegyesi Rendőrőrsre a két helyi férfit, akiket a nyomozók lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgattak. Mindketten elismerték a bűncselekményt és a két fűkasza is előkerült. Egyiket a fiatalkorú terhelt lakcímén, a másikat már értékesítés után egy harmadik személytől foglalták le a rendőrök.
A fiatalkorú gyanúsított és felnőttkorú társa vallomásukban elmondták, hogy az idősebb jogsértő női rokonától kapták a tippet a lopáshoz, aki 2023. május 27-én délután járt ugyanazon ingatlanban és onnan kannában 15 liter benzint, 2 fejszét, és 3 festő ecsetet tulajdonított el. A 25 éves helyi nőt is előállították a rendőrök és lopás vétség megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 10:14, kedd | Helyi
Továbbra is égnek a bálák Tiszasülynél
A tűzoltók szombat óta felügyelik a tüzet.
2026. Július 28. 10:12, kedd | Helyi
Hűtőszekrény égett egy karcagi lakásban
Kigyulladt egy hűtőszekrény hétfő este Karcagon, egy Varró utcai sorházi lakás előszobájában.
2026. Július 28. 10:11, kedd | Helyi
Lakásotthonban élőket mentett meg a szén-monoxid-érzékelő
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő hétfő délután Tiszaföldváron, egy Döbrei János úti lakásotthonban.
2026. Július 24. 09:22, péntek | Helyi
Befejeződött a tiszaföldvári tűz oltása
183 óra után befejeződött a tiszaföldvári tűz oltása.
