Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2020. Szeptember 17. 14:02, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Egy illegális bevándorló konyhakéssel megölt egy papot Olaszországban

Egy illegális bevándorló konyhakéssel megölt egy papot Olaszországban

Egy illegális bevándorló konyhakéssel leszúrt egy papot, aki éppen ennivalót osztott az észak-olaszországi Comóban a hajléktalanok számára kialakított egyházi szálláson,

és akiről a tettes azt feltételezte, hogy el akarja árulni őt a hatóságoknak - olvasható a La Stampa olasz napilap internetes felületén.

Az 53 éves tunéziai, Rahdi Mahmudi már évek óta illegálisan tartózkodik Olaszországban, maga is ennek a szállásnak a lakója volt. A gyilkosság után viszont maga jelentkezett a legközelebbi csendőrőrsön. Őrizetbe is vették, beismerte tettét, és az indokot is közölte. Eszerint azt hitte, az általa meggyilkolt Roberto Malgesini atya abban mesterkedik, hogy mindenáron visszaküldesse őt hazájába, Tunéziába, ahonnan 1993-ban érkezett Olaszországba.

Mahmudi ellen már kétszer is kitoloncolási parancsot adtak ki a hatóságok, az első alkalommal 2018-ban, akkor sikerült elbújnia, másodszor, 2020-ban pedig azért nem hajtották végre a kitoloncolást, mert a koronvírus-járvány miatt szünetelt a légiforgalom Olaszország és Tunézia között.

A pap által megsegítettek között volt Mahmudi is, aki azt hitte, hogy a pap el akarja árulni a hatóságoknak hollétét, s így akarja őt most már végleg visszatoloncoltatni őt hazájába.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.