Városlista
2025. november 2, vasárnap - Achilles

Hírek

2012. Július 12. 08:54, csütörtök | Bulvár
Forrás: MTI

Ebpiszokbírság magánkézben óriási sikerrel

Ebpiszokbírság magánkézben óriási sikerrel

Százszorosára nőtt az ebpiszok miatti bírságolások száma egy év alatt a walesi önkormányzat területén, miután magánkézbe került a dolog.

Blaenau Gwent önkormányzata kötött szerződést egy magáncéggel a kutyák gazdáinak megbüntetésére. Míg korábban évente csak 10 bírságot szabtak ki, az utóbbi egy esztendőben 1099-et, azaz több mint a százszor annyit.
A grófságban 75 font a bírság, ám aki nem hajlandó befizetni és bíróság elé kerül, azt akár 400 fonttal is sújthatják. Az önkormányzat területén mintegy 400 epbiszokládát állítottak fel az utóbbi öt évben, így egyre kevesebb gazdi panaszkodhat arra, hogy nem talált kukát.
A bírságszám ugrásszerű emelkedése ellenére a lakosság szerint maradt kutyapiszok az utcákon, bár kevesebbe botlanak mostanság, mint korábban - adta hírül a BBC brit sajtóorgánum a http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-18769933 netcím alatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Bulvár

Közzétették a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit

Közzétette a francia kormány pénteken a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit, és \"sürgősségi intézkedéseket\" ígért az év végéig a múzeum környékének biztosítása érdekében.

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Bulvár

A Louvre kirablásának őrizetbe vett két gyanúsítottja részben beismerte a bűncselekményeket

A Louvre-ban elkövetett műkincsrablás múlt hét végén őrizetbe vett két gyanúsítottja \"részben beismerte a cselekményeket\" - közölte szerdán Laure Beccuau párizsi ügyész.

2025. Október 24. 08:39, péntek | Bulvár

Szijjártó Péter: bekérettük az osztrák nagykövetet a ferencvárosi szurkolók vonatának megállítása miatt

Bekérettük a Külgazdasági és Külügyminisztériumba az osztrák nagykövetet, amiért nem engedték be a ferencvárosi szurkolók különvonatát a szomszédos országba - írta a tárcát vezető Szijjártó Péter csütörtökön a Facebookon.

2025. Október 21. 07:26, kedd | Bulvár

Francia filmfesztiválon nyerte el a zsűri nagydíját a Csendes barát

Enyedi Ildikó rendezése, a Csendes barát nyerte a 16. La Roche-sur-Yon Nemzetközi Filmfesztivál Ciné+ nagydíját vasárnap.