Városlista
2025. február 8, szombat - Aranka

Hírek

2012. Június 24. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Cserben hagyta a piacot a Fed - merre tovább?

Cserben hagyta a piacot a Fed - merre tovább?

A Fed a felfokozott várakozások ellenére nem nyitotta meg a pénzcsapokat, elmaradt a monetáris expanzió (QE3). Kárpótlásként a júniusban lejáró 400 milliárd dolláros kötvénycsere program 267 milliárd dolláros meghosszabbításáról döntött a Fed, ám az újabb „twist” sem hozott kellő kárpótlást a durcás befektetőknek.

A New York-i tőzsde második legrosszabb napját hagyta csütörtökön maga mögött, de negatívan reagáltak az európai piacok is. Az Equilor elemzői szerint a közeljövőben sem láthatunk újabb kötvényvásárlási programot, hiszen Ben Bernanke, elnök is utalt rá, hogy annak hatása már csak marginális lehet a reálgazdaságra, de költségei annál nagyobbak. A lehetőséget azonban nyitva hagyta a Fed, amennyiben a helyzet megkívánja, és a munkapiaci folyamatok romlanak, úgy ismét bevethetik a csodafegyvert. Az elemzők szerint ez csak akkor következik be, ha a pénz- és tőkepiacokon újabb nagy turbulencia söpör végig. A QE3 tehát jó támaszt jelenthet a tőzsdéknek kedvezőtlen szcenárió esetén, de az új csúcsokat ne e programtól várjuk.

A Fed egyébként pesszimistábban ítéli meg a növekedési kilátásokat, de ez az elmúlt időszakban megjelent adatok tükrében nem meglepő: a tagok az idei GDP növekedésre vonatkozó előrejelzéseiket érezhetően lefele,míg a munkanélküliségi rátára vonatkozó várakozásokat felfele módosították. A közlemény hangsúlyozta, hogy szükség esetén a Fed kész újabb eszközöket bevetni a növekedés és a munkaerő piac támogatására, egyelőre azonban úgy tűnik, hogy tartalékolják a muníciót.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 08. 06:00, szombat | Külföld

Ismét bojkottot hirdettek a magas árakat alkalmazó boltok ellen a Nyugat-Balkánon

A nyugat-balkáni országokban ismét bojkottot hirdettek a magas árakat alkalmazó boltok ellen pénteken, miután az egy héttel ezelőtti akció a szervezők szerint a legtöbb helyen sikerrel járt.

2025. Február 08. 05:00, szombat | Külföld

A német járműipar aggódik versenyképessége miatt

A német járműipari vállalatok üzleti hangulatát jelző mutató jelentősen csökkent januárban a müncheni ifo gazdaságkutató intézet felmérésének eredményei szerint.

2025. Február 08. 05:00, szombat | Külföld

Árstop lépett életbe hetven árucikkre Horvátországban

Horvátországban pénteken életbe lépett a kormány rendkívüli árintézkedésről szóló rendelete, amely hetven árucikkre határoz meg árstopot, valamint a szabálytalanul eljáró boltokat is súlyosabban bünteti.

2025. Február 07. 07:12, péntek | Külföld

Az ukrán elnök feltétellel kész Vlagyimir Putyinnal tárgyalni

Volodimir Zelenszkij kész tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz államfővel, amint érthetővé válik, miként ér véget a háború Ukrajna számára - ezt maga az ukrán elnök mondta csütörtökön Kijevben újságíróknak.