Hírek
2025. Április 29. 07:27, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Családtámogatásokkal kapcsolatos törvényjavaslatokról dönthet a parlament
A veszélyhelyzet meghosszabbításával kapcsolatos törvényjavaslatról, valamint számos, a családtámogatásokkal, az anyák kedvezményével összefüggő előterjesztésről is szavaz keddi ülésén az Országgyűlés, amely dönthet arról is, hogy 18 éven aluliaknak tilos lesz energiaitalt eladni.
Az országgyűlési honlapon olvasható napirend szerint az ülés 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
A képviselők dönthetnek arról a törvényjavasaltról, amely alapján tilos lesz 18 éven aluliaknak energiaitalt eladni.
Szavaznak a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról és kezeléséről szóló törvény módosításáról, amellyel az Országgyűlés felhatalmazza a kormányt, hogy a veszélyhelyzetet november 14-ig meghosszabbítsa.
A határozathozatalok között szerepel az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségével összefüggésben egyes törvények módosítása, továbbá a kábítószer előállításának, használatának, terjesztésének, népszerűsítésének tilalmával összefüggő törvénymódosítások.
Dönthetnek több, a családtámogatásokkal, az anyák kedvezményével összefüggő javaslatokról, valamint az automata bankjegykiadó gépek telepítéséről szóló előterjesztésről.
A határozathozatalok után tárgyalják azt a törvényjavaslatot is, amellyel az Országgyűlés felhatalmazást ad arra, hogy Magyarország kilépjen Nemzetközi Büntetőbíróságból, ezt tartalmazza az Egyesült Nemzetek Diplomáciai Konferenciája által, a Nemzetközi Büntetőbíróság Rómában elfogadott Statútumának, és a Nemzetközi Büntetőbíróság kiváltságairól és mentességeiről szóló, New Yorkban elfogadott megállapodás felmondásáról szóló előterjesztés.
Általános vita lesz az autóbuszos közlekedési szolgáltatók esetében a piacfelügyeleti díjakat differenciáló, a közlekedési ágazat egyes kérdéseinek rendezéséről szóló javaslatról, továbbá a hadtörténeti örökség elemeit részletesen szabályozó, a kulturális örökség védelméről szóló törvény módosításáról.
Napirenden szerepel a magyar és az orosz kormány közötti, a magyarországi atomerőmű építésének finanszírozásához nyújtandó állami hitel folyósításáról szóló megállapodás módosításának 2. jegyzőkönyve. A nemzetközi szerződést a kormány már veszélyhelyzeti rendelettel kihirdette, most a törvényi szintű kihirdetés a cél.
Megvitatják a tudományos fokozatot szerzők számát növelni célzó, a felsőoktatási, kulturális, innovációs tárgyú és kapcsolódó törvények módosítását, valamint az otthonfelújítási kölcsönhöz kapcsolódó kedvezőbb hitelbírálati jövedelemszámítást kiterjesztő, az egyes családügyi és családtámogatási vonatkozású törvények módosítását.
Göd és Esztergom is ingatlanhoz jut - egyebek mellett a helyi sport és ifjúsági feladatok hatékonyabb ellátása, turisztikai célok megvalósítása, kulturális örökség helyi védelme céljából - az állami vagyonelemek ingyenes tulajdonba adásáról szóló törvényjavaslat alapján.
A képviselők megvitatják az energetikai versenyképesség növeléséről szóló módosításokat, valamint az ugyancsak jogharmonizációs célú, a digitális államhoz kapcsolódó egyes törvények módosítását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
