Hírek
2023. Május 18. 10:29, csütörtök |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság
CSAK ÓVATOSAN!

A gyengénlátóknak tartott prevenciós előadás célkeresztjében az online csalás állt.
A Szolnoki Rendőrkapitányság bűnmegelőzési tisztje a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Egyesülete meghívásának tett eleget 2023. május 17-én. A szakember az online csalásokról tartott előadást az egyesületi tagoknak. Bemutatója során szót ejtett a virtuális térben megvalósított vásárlás, bankolás és posztolás veszélyeiről, a személyes és bankkártya adatok biztonságáról, azok védelmének fontosságáról.
Az előadó tájékoztatást nyújtott továbbá a Kiberpajzs projektről, amelynek célja az állampolgárok digitális pénzügyi tudatosságának fejlesztése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE
A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI
Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET
Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.