Hírek
2023. Január 17. 09:21, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Büntetőfékezett, végleg eltiltották a vezetéstől - Videóval
A büntetőeljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a büntetőfékezést végrehajtó férfi a pszichológiai jellemzői alapján nem alkalmas a közúti forgalomban történő járművezetésre.
A vádirat szerint az 54 éves férfi 2022. január 9-én délután Veszprémben közlekedett személygépkocsival, s eközben közlekedési konfliktusa támadt egy másik autó sofőrjével. A nézeteltérés után mindketten a belváros felé közlekedtek, elöl a későbbi sértett, mögötte a terhelt haladt. A piac melletti szakaszon a terhelt a korábbi összetűzés megtorlása érdekében hirtelen kivágott a sértett mögül, jobbról megelőzte, majd intenzíven fékezett és megállt, melynek következtében a megelőzött sofőr csak vészfékezéssel tudta elkerülni az ütközést.
A büntetőeljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a büntetőfékezést végrehajtó férfi a pszichológiai jellemzői alapján nem alkalmas a közúti forgalomban történő járművezetésre, ezért az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabása mellett a közúti járművezetéstől történő végleges eltiltását is indítványozta a Veszprémi Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
