Hírek
2022. Október 03. 15:20, hétfő |
PR
Forrás: (x)
Búcsúzz el az álmatlanságtól tippjeinkkel!
Biztosan ismered az érzést, amikor hajnali fél háromkor ketyeg az óra, hullafáradt vagy – és mégsem tudsz aludni. Ne aggódj: nem vagy egyedül!
Tanulmányok szerint a nők több, mint fele időnként felébred éjszaka, 26 százalékuk pedig rendszeresen küzd alvásproblémákkal. A helyzet a férfiak esetében is hasonló. A leggyakoribb ok: stressz. Szerencsére a szakértőknek számos tippje van, amelyek hozzájárulnak a jó alváshoz.
Tippek a jó alvás érdekében
A pihentető alvás rendkívül fontos, hiszen senki sem szereti fáradtan kezdeni és átdolgozni a napot, valamint a rendszeres kialvatlanság egészségügyi problémákhoz is vezethet. Egy kényelmes ágy természetesen elengedhetetlen lesz, azonban ez a 9 tipp biztosan hozzásegít a jobb alváshoz:
Kerüld a sok koffeint
A kávé, a fekete tea, a kóla vagy az energiaital méreg a rossz alvóknak, mely egy örök körforgásba kerget: rosszul alszol, ezért napközben sok koffeint iszol, mely este nem enged elaluni. Azt javasoljuk, hogy lefekvés előtt négy-hat órával kerüld a koffeintartalmú italokat, melyek serkentik a szívdobogást és a keringést.
Feltétlen sportolj, de ne késő este
A rendszeres tesztmozgás hozzájárul a egészségünkhöz, azonban a késő esti sport felpörget, ezért azt javasoljuk, hogy inkább reggel menj futni, ne pedig este munka után. Egy esti nyugatós kutyassétáltatás viszont jót fog tenni.
Kerüld a túlzott alkoholbevitelt
Egy pohár vörösbor bizonyára jót tesz a keringésnek, azonban lefekvés előtti fogyasztása nem ajánlott, hiszen egyrészt egy kicsit feltüzel, másrészt az alkohol vízhajtó tulajdonsággal is rendelkezik: ettől szomjasak leszünk, mely további folyadékbevitelt generál, ami viszont éjszakai vizelési ingert eredményez majd.
Szellőztess lefekvés előtt
Ha nem szeretsz nyitott ablak mellett aludni, szellőztesd ki a szobát lefekvés előtt, mely az esti sétához hasonlóan a testnek és az elmének is jót fog tenni. Szakértők szerint az ideális hálószobai hőmérséklet 16 és 20°C közötti.
Sötétítsd el a szobát
Minél sötétebb a szoba, annál több melatonin szabadul fel a szervezetből. A melatonint alváshormonnak is nevezik, mely nélkül biztosan nem fogunk mélyen aludni.
Tedd le időben a munkát
Munka, veszekedés és tévézés: ezeknek egyáltalán nincs helye a hálószobában. A szex kivételével minden tevékenység arra készteti az agyat, hogy a helyiséget "aktív zónaként" kezelje, mely által az elménk és a testünk is lassabban nyugszik majd meg.
Ne nézz tévét az ágyban
A hálószobában szeretnél filmet nézni alvás előtt? Inkább ne tedd! A tanulmányok azt mutatják, hogy a különféle kijelzők fénye tovább tart ébren bennünket. A tévénézés ideális helye egy kényelmes kanapé lesz a nappaliban. Az ágyban inkább olvassunk egy kicsit alvás előtt.
Forgolódás helyett inkább állj fel
A kutatók bebizonyították, hogy a kétségbeesett alvás csak ront a helyzeten. Amennyiben éjszaka mégis az álmatlanság gyötör, inkább kelj fel és csinálj valami csendesen, nehogy a párod is felébredjen.
Támogatás a természettől
A természetből származó hatóanyagok sokkal gyengédebbek és tartósabbak, mint a vegyi úton előállított nyugtató tabletták: stressz esetén a golgotavirág kivonat segíti az ellazulást, a levendulaolaj pedig egyensúlyba hozza a túlzottan izgatott idegeket.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 22. 09:59, péntek | PR
Többen látják az egyetlen járható útnak a lakásbérlést a fiatalok számára
még mindig sokan vannak azonban, akik szerint pénzkidobás ingatlant kivenni
2024. November 21. 10:04, csütörtök | PR
7 százalékos volt a gyerekinfláció
olcsóbb lett a gyümölcsjoghurt, de elszállt a narancslé ára
2024. November 14. 10:32, csütörtök | PR
K&H: félénkebbek a középkorú magyarok, hiába a nagyobb jövedelem
sokan borúsan látják a jövőt
2024. November 13. 09:17, szerda | PR
K&H: vajon a pénzüknél maradnak a fiatalok?
Saját fizetésük alakulását tekintve a dolgozó fiatalok többsége, 75 százaléka fizetésemelésre számít.