Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2021. Szeptember 26. 08:53, vasárnap | Helyi

BERECZ ANDRÁS BÜSZKE KUNHEGYESI ŐSEIRE

BERECZ ANDRÁS BÜSZKE KUNHEGYESI ŐSEIRE

Berecz András mesemondóval bereki fellépése előtt beszélgettünk a Körmendi Lajos Írótáborról és terveiről.

A művész nem is tudta pár mondatban megfogalmazni mit is jelent neki Berekfürdő, hiszen mint mondta, ismerte Körmendi Lajost, Hajdu Lajost, Nagy Gazsit - akik már elmentek, de lélekben itt vannak ma is vele.
A művész nem tud az országban hasonló táborról, ahol a gyógyító vizek ennyit segítenek az ideérkezőknek, sokszor csodát téve velük.

A költők, írók, képzőművészek, hagyományőrzők mind itt hagynak egy-egy emléket Berekfürdőről az itt élőknek.

Berecz András büszke kunhegyesi őseire, arra, hogy az itt élőktől is sok mindent megtanult.
Az a legjobb, hogy itt lehetünk, hiszen a járványhelyzet lehetővé tette, hogy megvalósuljon az írótábor, ez a mai este is.
Hát bizony sok volt a korona... de most már ott tartunk, hogy a pihenést kéne valahogy kipihenni. Az pedig fellépéssel lehet csak, és bizony nagyon örülök, hogy végre hallhatom saját magamat. Már annyit hallgatóztam, hegyeken, völgyeken jártam, Facebookra filmeket készítettem, hogy abból is elég volt. Örvendek, hogy eljöhettem barátokkal, ismeretlenekkel találkozhatok.

Jó volna, ha találkoznánk itt a fiammal is egy műsorban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI

Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET

Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE

A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.