Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2025. Május 23. 09:10, péntek | Helyi
Forrás: karcag tv

BARANGOLÓ A GYÖRFFY ISTVÁN NAGYKUN MÚZEUMBAN

BARANGOLÓ A GYÖRFFY ISTVÁN NAGYKUN MÚZEUMBAN

Ki ne szeretne barangolni? Sok új ismerethez lehet hozzájutni szinte észrevétlenül. Így „jártak” azok a karcagi nagycsoportosok is, akik a múzeum rejtekhelyeit barangolták be.

Ez a Barangoló lényege: a karcagi gyerekek minél kötetlenebb, lehetőleg sok játékos elemet tartalmazó formában ismerjék meg közvetlen környezetük múltját.

Harsányiné Szabó Ilona, tagintézményigazgató:
- A Lépésről lépésre programmal dolgozó óvodák nagycsoportosai közül eljönnek a gyermekek ide a múzeumba és megismerkedhetnek itt a múzeum falain keresztül a régi Nagykunság életével, a régi hagyományokkal. Nagyon fontos karcagiként a Nagykunság értékeinek, hagyományainak a megismertetése, hiszen ez olyan hagyomány, illetve olyan fontos a gyerekek számára, hiszen itt az identitástudat alakítása, a hagyományok ápolása, illetve a közösségi tér is, a közösségi nevelés is nagyon fontos a gyerekek számára.

A Barangoló barangolásai életre szóló élményt jelenthetnek a gyermekeknek. Ami óvodás korukban megragad bennük: kik voltak az őseik, hogyan éltek, mit tettek annak érdekében, hogy a mai és a holnapi generáció is büszke lehessen rájuk.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

TARTALMAS ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A SZENT ERZSÉBET KATOLIKUS ÓVODA

A Szent Erzsébet Óvoda vezetőjénél, Kovácsné Fodor Mónikánál járt stábunk. A riport során beszélgettünk az elmúlt évről, a kitűzött célokról és az óvodai életről.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

JÉGBE FAGYOTT A HAL TISZADERZSEN

Különös jelenségre bukkantak a Tisza-tavon. A tiszaderzsi Kárász Kikötőben egy vörösszárnyú keszeget találtak, amely teljes egészében belefagyott a jégbe.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

FOCIMEZEKET LOPOTT

Betört a kenderesi futballpálya épületébe, majd számítástechnikai eszközöket, illetve mezeket vitt el 400 ezer forint értékben. A gyanúsított elismerte a bűncselekményeket, de magyarázatot nem adott tetteire.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

ÉLETET MENTETT A BALESET-HELYSZÍNELŐ

Mezőtúron egy rendőr egy utcán fekvő férfira lett figyelmes. Az idős embernek ekkor már nem volt pulzusa. A baleset-helyszínelő azonnal cselekedett.