Városlista
2025. december 15, hétfő - Valér

Hírek

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

– közölte a pedagógiai innovációk előmozdításáért és a családbarát oktatási környezet erősítéséért felelős miniszterelnöki biztos hétfőn Facebook-oldalán.

Balatoni Katalin azt írta: az OECD legfrissebb adatai szerint a magyar diákok óraszáma az átlag alatt van.

Alsó tagozaton Magyarországon évente 666 tanóra van, az OECD-átlag 804 óra, míg alsó középfokon Magyarországon 796 a tanórák száma, az OECD-átlag pedig 909 óra – ismertette.

Balatoni Katalin rámutatott: ez azt jelenti, hogy a magyar diákok óraszáma alacsonyabb, mint az OECD-országok többségében.

Bár az órák száma önmagában nem minden, az alapvető készségekre – olvasás, írás, matematika – fordított idő pontosan az OECD-átlagnak megfelelő – tette hozzá.

Címkék: oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata

Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől