Hírek
2019. Szeptember 01. 09:20, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az űrben elkövetett bűntény a küldő ország joga szerint büntethető
A világűrjog szerint bűneset elkövetésekor az asztronautát küldő ország jogát kell alkalmazni - mondta Szatmári-Margitai Gergely ügyvéd az M1 szombat délelőtti műsorában.
A szakember felhívta a figyelmet, hogy a világűrben egyetlen államnak sincs kizárólagos uralma, ezért kell az űrjogot alkalmazni. Hozzátette: a légtér ugyan állami terület, de annak térbeli kiterjedése kérdéses, a nemzetközileg elfogadott érték 80-160 kilométer a földtől számítva, de vannak olyan elméletek, amelyek szerint az atmoszféra a határ.
Szatmári-Margitai Gergely felvetette: kérdés, hogy ha a Holdon bázist nyitnak és ott a polgárok között jogi összetűzés lesz, akkor azt milyen jog alapján fogják megítélni, mivel a világűrjog jelenleg csak asztronautákra vonatkozik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását
