Hírek
2012. Május 25. 07:09, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Az orvoson állnak bosszút Bin Ladenért?

Harminchárom évi börtönre ítélték Pakisztánban azt az orvost, aki segített a CIA-nak Oszama bin Laden azonosításában. A férfit hazaárulással vádolták...
Mert segített DNS-mintákat szerezni a terroristavezér házának lakóitól – értesült a Hír TV Híradója.
Az Egyesült Államok elítéli, hogy Pakisztánban 33 év börtönbüntetéssel sújtották azt az orvost, aki segített az amerikai titkosszolgálatnak Oszama bin Laden azonosításában. A hosszú börtönbüntetést hazaárulás miatt szabta ki az ázsiai ország északnyugati részén egy törzsi bíróság. Az ítélet valószínűleg tovább rontja Washington és a terrorizmus elleni harcban sokáig szövetségesének számító Iszlámábád jelenleg is feszült viszonyát. A két ország kapcsolata éppen a Bin Laden elleni kommandós akció miatt romlott meg. A külügyminisztérium szóvivője nem válaszolt arra a kérdésre, hogy Amerika miért nem menekítette ki Pakisztánból az orvost.
„Az ügyben Hillary Clinton még februárban tett vallomást, de a védelmi miniszter is jelezte aggályainkat. Álláspontunk azóta sem változott: alaptalannak tartjuk dr. Afridi fogva tartását” – nyilatkozta Victoria Nuland, az Egyesült Államok külügyminisztériumának szóvivője.
Dr. Shakil Afridi a vád szerint egy hamis oltási kampányt szervezett, amelynek során DNS-mintákat vettek az al-Kaida-vezér házának lakóitól. A CIA így tudta ellenőrizni, hogy Bin Laden ott tartózkodik-e. Az amerikai kommandósok ezt követően, tavaly májusi razziájuk során végeztek a nemzetközi terrorszervezet vezetőjével – értesült a Hír Televízió.
HírTV / MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.