Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2023. Szeptember 21. 18:35, csütörtök | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség

Az egyik ellopta, a másik zálogba adta

Az egyik ellopta, a másik zálogba adta

A Tiszafüredi Járási Ügyészség lopás és pénzmosás bűntette miatt emelt vádat két abádszalóki férfivel szemben, akik közül a pénzmosással vádolt többszörös visszaeső férfire fegyház várhat.

A vádirat szerint az egyik férfi 2023. március 29-én éjjel, Abádszalókon egy lakóház előtt parkoló személygépkocsi ablaküvegét kisfejszével betörte és a kesztyűtartóból ellopott egy autóstáskát, a benne lévő 521.000 forint készpénzzel, 3 arany pecsétgyűrűvel, valamint a tulajdonos hatósági igazolványaival együtt.

A másik férfi ezt követően az egyik arany pecsétgyűrűt – amelyről tudta, hogy az lopott – a tolvajtól megszerezte, és 2023. március 31-én, Hevesen, egy zálogházban 74.505 forintért zálogba adta.

A lopott gyűrűt zálogba adó férfi többszörös visszaeső, aki alig két éve szabadult korábbi büntetéséből, és jelenleg is letartóztatásban van más büntetőeljárásban.

Az ügyészség a lopást elkövető férfivel szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre és az okozott kár megfizetésének kötelezésére, míg a pénzmosással vádolt férfivel szemben letöltendő fegyházbüntetésre, közügyek gyakorlásától eltiltásra és vagyonelkobzásra tett indítványt a vádiratában.

Az ügyben a Tiszafüredi Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 05:58, szombat | Helyi

SZAKMAI KONFERENCIA A TEHETSÉGEKÉRT

A jövő tehetségeinek korai felismerése és gondozása került a középpontba. A Madarász Imre Egyesített Óvoda nagyszabású szakmai konferenciát rendezett, amelyen a térség pedagógusai és szakemberei vettek részt.

2026. Május 16. 05:52, szombat | Helyi

KUTASD A MÚLTAD!-ELŐADÁSSOROZAT

„Kutasd a múltad!” program Karcagon. A Petőfi Kulturális Program keretében megvalósult esemény a nemzeti identitás erősítését tűzte ki célul.

2026. Május 16. 05:05, szombat | Helyi

LAKÓHÁZ FALÁNAK ÜTKÖZÖTT-BÖRTÖN VÁRHAT RÁ

A Jászberényi Járási Ügyészség járművezetés az eltiltás hatálya alatt és ittas járművezetés miatt emelt vádat egy 40 éves férfival szemben.

2026. Május 16. 05:00, szombat | Helyi

NYOLCGYERMEKES CSALÁDRA TÁMADTAK

Valóságos ostromállapot alakult ki a ceglédi tanyavilágban, ahol egy nyolcgyerekes családra törtek rá az éjszaka közepén. A támadók símaszkban, bozótvágó késsel támadtak rá az édesapára.