Hírek
2022. December 19. 20:32, hétfő |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság
AZ ADVENTI KÉSZÜLŐDÉS NAPJAIBAN IS „HÁZHOZ MENTEK”

A Törökszentmiklósi Rendőrkapitányság prevenciós munkatársával december hónapban hét településen találkozhattak az érdeklődők.
A Törökszentmiklósi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési szakembere 2022. december hónapban a rendőrkapitányság illetékességi területéhez tartozó 7 településén a Házhoz megyünk és a Police Coffee prevenciós kitelepülésekkel várta az érdeklődőket. A program célja, hogy a lakosok közvetlen tájékoztatást kaphassanak a bűnmegelőzési szakemberektől, feltehessék kérdéseiket és egy csésze kávé mellett felvilágosítást, tanácsokat kaphassanak, többek között a közlekedési, igazgatásrendészeti szabályokról, a vagyonvédelemről és az áldozatvédelemről. Az állampolgárok kérdezhették a rendőröket és javaslataikkal segíthetik a munkájukat.
A bűnmegelőzési standot – ahol minden korosztály számára készültek nemcsak a vagyonvédelemhez, hanem a biztonságos balesetmentes közlekedéshez kapcsolódó interaktív feladatokkal – sokan keresték fel, legtöbben családjukkal érkeztek.
A helyszínen tájékoztatást kaptak az érdeklődők a 112 segélyhívó szám és a „Signal for Help” segítség kérő kézmozdulat használatával kapcsolatban is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 13:35, hétfő | Helyi
Álló kocsinak hajtott egy terepjáró Kisújszálláson
Egy álló autónak ütközött egy terepjáró hétfő délelőtt Kisújszálláson, a Nagy Imre utcában.
2025. Szeptember 21. 05:00, vasárnap | Helyi
PALÁNTA PIKNIK
Ünnepélyes fogadalmat tettek a református iskola elsősei. A Palánta Pikniknek ugyan nem kedvezett az időjárás, de a fogadalomtétel így is teljesen hivatalosnak tekinthető.
2025. Szeptember 21. 05:00, vasárnap | Helyi
LETARTÓZTATTÁK A KÉSELŐT
A Szolnoki Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt indítványozta egy szolnoki férfi letartóztatását, aki ittasan ismerősét nyakán késsel megsebesítette.
2025. Szeptember 20. 05:00, szombat | Helyi
LAKOSSÁGI FÓRUM
A közeljövő egyik legkomolyabb úthálózat- fejlesztése lesz Karcag térségében az M4-es gyorsforgalmi út, illetve annak a várost elkerülő szakaszának megépítése.