Hírek
2025. Január 23. 17:06, csütörtök |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség
Autóval szökött meg a bűnügyi felügyeletből a tiszajenői férfi
A Szolnoki Járási Ügyészség fogolyszökés vétsége miatt emelt vádat egy 48 éves tiszajenői férfivel szemben, aki a bűnügyi felügyeletből a házuk udvarán álló,
egyik családtagjának az autójával megszökött, és csak két hónap múlva fogták el Békés vármegyében.
A vádlottal szemben közbiztonság ellen elkövetett bűncselekmény miatt folyik büntetőeljárás, melyben korábban bűnügyi felügyeletet rendelt el vele szemben a bíróság. A bíróság döntése alapján férfi a lakóhelyét, és annak udvarát csak külön engedéllyel hagyhatta volna el.
A férfi ennek ellenére 2024. május 10-én a bíróság engedélye nélkül, az egyik családtagja autójával éjjel, ismeretlen helyre utazott, amit másnap reggel a felesége be is jelentett a rendőrségen. A férfi először egy volt élettársánál szeretett volna lakni, őt kereste fel elsőként, de a nő nem fogadta be, így onnan tovább állt.
A szökéshez használt gépkocsit Békés vármegyében találták meg 2024 júniusában, egy külterületi, fás, bokros részen elrejtve, a férfit pedig 2024. július 31-én fogta el a rendőrség Csanádapácán, majd az ügyészség indítványára abban az ügyben, ami miatt bűnügyi felügyeltben volt, a bíróság letartóztatta.
A Szolnoki Járási Ügyészség vádiratában a férfivel szemben azt indítványozta, hogy a bíróság a kényszerintézkedés végrehajtása alóli kivonás céljából elkövetett fogolyszökés vétsége miatt fogházbüntetésre ítélje, melynek végrehajtását próbaidőre függessze fel.
Az ügyben a Szolnoki Járásbíróság fog döntést hozni, a férfi a vele szemben folyó másik büntetőeljárása miatt letartóztatásban várja a döntést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 13:05, szerda | Helyi
Eltűnt Ferenczi Istvánné
A Karcagi Rendőrkapitányság a 16030-157/362/2026.kör. számon eltűnés miatt keresi Ferenczi Istvánné kenderesi lakost.
