Városlista
2025. február 13, csütörtök - Ella, Linda

Hírek

2012. Október 15. 11:56, hétfő | Kék hírek
Forrás: MTI

Autóval menekültek tizenévesek a rendőrök elől Zalában

Autóval menekültek tizenévesek a rendőrök elől Zalában

Hivatalos személy elleni erőszak miatt indult eljárás egy 17 éves fiú ellen Zalában, aki 16 éves társával menekülni próbált egy autóval a rendőrök elől, majd elfogásakor a rendőr kezére csapott egy ajtót - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn.

Vasárnap délelőtt érkezett bejelentés a nagykanizsai rendőrkapitányságra, hogy a városhoz közeli Gáspár-hegyen járművezetői engedély nélkül száguldozik egy férfi. A közlekedési járőrök a helyszínen meg akarták állítani a Ladát, amelyben két fiatalember foglalt helyet, de az autó vezetője nem akart engedelmeskedni.
A sofőr a jelzést adó rendőröket észlelve előbb megállt, majd nagy sebességgel tolatni kezdett, ezért a járőrök kocsijukkal az autó után indultak. A menekülő autóvezető egy ház előtt lefékezett, majd utasával együtt kiugrott a kocsiból és a nyitott kertkapun keresztül az udvarba, onnan pedig a házba futott be.
A rendőrök az autó 17 éves vezetőjét és 16 éves utasát a házban elfogták, de az intézkedés során a 17 éves fiú az egyik járőr kezére rácsapta a ház bejárati ajtaját. A rendőr nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérülést szenvedett, a fiú ellen pedig - őrizetbe vétele mellett - hivatalos személy elleni erőszak miatt eljárás indult.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Kék hírek

Pénzvisszatérítés ígéretével keresik csalók az ügyfeleket az MVM Next nevében

Pénzvisszatérítés ígéretével keresik csalók az ügyfeleket az MVM Next nevében - hívta fel a figyelmet az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. az MTI-nek küldött közleményében.

2025. Február 06. 07:41, csütörtök | Kék hírek

ORFK: bocsánatot kér a rendőrség a japán nő halála ügyében folytatott kommunikációja miatt

Bocsánatot kér a rendőrség a V. kerületi lakástűzzel összefüggésben meghalt japán nő ügyében folytatott kommunikációja miatt

2025. Február 04. 07:43, kedd | Kék hírek

Rasszista terrorcselekménnyel fenyegetőzött egy győri fiú, letartóztatták

A muszlim vallási közösség tagjai, a fekete etnikai származásúak, valamint az LMTBQ-emberek megölésével fenyegetőzött egy közösségi platformon egy 15 éves győri fiú, akinek a bíróság elrendelte a letartóztatását

2025. Február 03. 06:00, hétfő | Kék hírek

Féltékenységből autója után kötötte élettársát a férfi

A bántalmazás és a vonszolás következtében a nő súlyos sérüléseket szenvedett el.