Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig

- jelentette be a nemzetgazdasági miniszter kedden a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

Elmondta: az intézkedés kizárólag a drogérialáncokra, így például a DM-re, a Rossmannra és a Müllerre vonatkozna, amelyek a háztartási termékek piacának több mint 40 százalékát adják. A szabályozás nem vonatkozik a vegyes kereskedelmi egységekre, ahol élelmiszer és nem élelmiszer is kapható.

Az árréskorlátozás 30 különböző termékkategóriában több ezer terméket érintene, úgy mint a mosogatószerek, a mosóporok, a papírzsebkendők, valamint a tusfürdők - fűzte hozzá.

Nagy Márton szerint ezeknél a termékeknél eddig 30 százalékot meghaladó árrés volt a jellemző, az intézkedés átlagosan 16-18 százalékos árcsökkenést eredményezhet.

Címkék: árrés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly