Hírek
2021. Június 20. 09:37, vasárnap |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság
A VAKÁCIÓ ALATT IS BIZTONSÁGBAN!

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai a nyári szünetre.
Az iskolai oktatás vége, a bizonyítványok bezsebelése, egy olyan pontja a tanévnek, amelyet minden gyermek türelmetlenül vár. Már hetekkel korábban megkezdik a visszaszámlálást. A szünidő azonban nem csak gondtalan kikapcsolódást kínál. A gyermekek sok esetben nem tudják hogyan és mivel tölthetik el hasznosan, kellemesen, de biztonságosan szabadidejüket.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság néhány ajánlást fogalmaz meg a szülőknek annak érdekében, hogy a nyári hónapok is úgy teljenek el, hogy az iskolakezdésnél senkinek se kelljen kellemetlen nyári élményekről beszámolnia.
Figyelmeztesse gyermekét, hogy ne szálljon be idegen autóba, ne engedjen be ismeretlent a lakásba, mindig legyen óvatos az idegenekkel!
Ha valamilyen esti programban szeretne a gyermek részt venni, oda lehetőleg csoportosan vagy idősebb személy kíséretében menjen!
Hívja fel rá a figyelmét, hogy mindig tartsa a szülőkkel megbeszélt időponthoz magát, hiszen a csavargásnak rossz vége is lehet!
Gondoskodjon arról, hogy a gyereknél legyen olyan irat, amelyből megállapítható a kiléte és a szülők elérhetősége!
Ne bízzon a gyerekre nagyobb mennyiségű készpénzt, illetve ne adjon lehetőséget arra, hogy otthonában hozzáférhessen!
A lakáskulcsot ne hordja feltűnően a nyakában, vagy a nadrágjára csatolva, mobiltelefonját ne vegye elő az utcán!
Strandon, napközis táborban ügyeljenek arra, hogy a lakáskulcs, pénztárca és nagyobb értékű elektronikai cikkek ne maradjanak szem előtt! Használják az értékmegőrzőt és csak a szükséges holmikat vigyék magukkal!
A nyári hónapokban fokozottan figyeljünk gyermekeinkre, mutassunk nekik jó példát!
Amennyiben minden óvatosság ellenére bűncselekmény áldozatává válik, azonnal értesítse a rendőrséget a 112-es segélyhívószámon!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE
Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA
Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT
A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.