Hírek
2025. Július 06. 20:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből
A közvélemény-kutatás szerint a szlovének második legkedvesebb célpontja Szlovénia, majd Görögország és Olaszország következik, de többen utaznának Montenegróba, Albániába, Spanyolországba, Törökországba, Magyarországra és Bosznia-Hercegovinába.
A válaszadók egyötöde már kifizette a nyaralását, több mint egynegyedük már kiválasztotta a célpontot, de még nem fizetett, és szintén egynegyedük még nem döntött, utazna-e. A megkérdezettek 29 százaléka válaszolta azt, hogy nem tervez az idén üdülést. A válaszadók egyharmada 4-7 napos üdülést tervez, míg egynegyedük több mint tíz napig maradna külföldön.
A felmérést a Mediana június 16. és 19. között internetes megkeresések alapján végezte 580 felnőtt részvételével.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
