Hírek
2020. Április 08. 14:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A szárazság ellenére szépen nő a búza és a repce
Az aszály ellenére szépen nő a búza és a repce a földeken - mondta Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke szerda reggel a Kossuth Rádió Jó Reggelt, Magyarország című műsorában.
Az elnök elmondta, a gazdák hozzászoktak már a szárazsághoz, hiszen három éve minden tavasszal aszály van az országban.
Hangsúlyozta, Magyarországon a vetőmag előállításához és a kertészethez már feltétlenül öntözni kell, enélkül ugyanis nem lehet termelni.
Hozzátette, jelenleg a legnagyobb kihívás az öntözéshez szükséges infrastruktúra kiépítése: a következő 20 évben komoly fejlesztések várhatók ezen a területen.
A legtöbb helyen elektromos szivattyúkkal oldhatják meg az öntözést, a nagy tározók kiépítése pedig állami feladat - mutatott rá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
