Hírek
2013. Október 07. 10:22, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A nyár utolsó virága az Armel-operaversenyen
Kortárs darab magyarországi ősbemutatójával, Zoran Juranic A nyár utolsó virága című művével folytatódik hétfőn az Armel-operaverseny döntője a Szegedi Nemzeti Színházban.
A horvát zeneszerző operáját az újvidéki Szerb Nemzeti Színház produkciójában láthatja a közönség. Az egy férfi, Mr. Bert és egy nő, Miss N. N. különös történetét elmesélő operát maga a komponista állította színpadra, az újvidéki teátrum zenekarát is Zoran Juranic vezényli Szegeden. A darab premierjét március végén tartották Újvidéken, az operát a horvát fővárosban a 27. Zágrábi Zenei Biennálén április 8-án mutatták be.
Az operában két versenyszereplő mutatkozik be. Christophe Poncet Mr. Bertet játssza, a francia tenorral vasárnap Igor Stravinsky Oedipus Rex című opera-oratóriumának címszereplőjeként már találkozhatott a fesztivál közönsége. A Miss N. N.-t alakító Jelena Koncar is jól ismert a szegedi operarajongók körében. A szerb mezzoszoprán 2010-ben és 2011-ben a Szegedi Szabadtéri Játékokon Mercedes szerepét énekelte Bizet Carmenjében, tavaly pedig Zorkát alakította az Armel-operaversenyen Aleksandra Verbalov Mileva című művében.
A nemzetközi zsűri a versenyzők komplex színpadi teljesítménye, énektudása és színészi játéka alapján dönti el, hogy a döntő öt produkciójában bemutatkozó fiatal tehetségek közül ki kapja meg idén a legjobb női és a legjobb férfi előadónak járó címet. A döntőben azonban nemcsak az operaénekesek versenyeznek, hanem kiválasztják a legjobb előadást is.
A produkciókat idén első alkalommal egy civilekből, valamint a Szegedi Tudományegyetem oktatóiból álló testület is értékeli. Az elismeréseket az október 15-i gálán adják át a Szegedi Nemzeti Színházban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
