Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2024. Február 05. 14:16, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A MÚLT HÉT KÖZLEKEDÉSRENDÉSZETI TAPASZTALATAI JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOKBAN

A MÚLT HÉT KÖZLEKEDÉSRENDÉSZETI TAPASZTALATAI JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOKBAN

A vármegyei rendőrök 439 gyorshajtót és 24 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból.

Az elmúlt héten az egyenruhások 24 ittas sofőrrel szemben kezdeményeztek eljárást, illetve négy személyi sérüléssel járó baleset helyszínén intézkedtek. A forgalom-ellenőrzők 439 gépkocsit mértek be, melyek túllépték a megengedett sebességet, továbbá 242 kerékpárost ellenőriztek, 49 esetben állapítottak meg valamilyen szabálysértést.

Vármegyénk területén az elmúlt időszakban a rendőrök több olyan sofőrrel szemben intézkedtek, akik úgy vettek részt a közúti forgalomban, hogy nem rendelkeztek jogosítvánnyal, vagy eltiltották őket a járművezetéstől. Aki jogosítvány nélkül vesz részt a közúti közlekedésben, szabálysértést követ el, aki pedig a járművezetéstől eltiltás hatálya alatt, annak érvényesülési körébe tartozó járművet hajt, bűncselekményt követ el. Mindkét cselekmény eljárást von maga után, és az elkövetők nemcsak a saját, hanem a közlekedés többi résztvevőjének életét, testi épségét is veszélyeztetik.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a közlekedési biztonság további javítása, valamint a baleseti szempontból kiemelt szabályszegések visszaszorítása érdekében az ittas sofőrök kiszűrése mellett az engedély nélkül volán mögé ülők és a járművezetéstől eltiltottak azonosítására is kiemelt figyelmet fordítanak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 15:37, kedd | Helyi

Több mint húsz beavatkozás történt a szél miatt

A hétfői erős szél Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is károkat okozott.

2026. Július 28. 10:14, kedd | Helyi

Továbbra is égnek a bálák Tiszasülynél

A tűzoltók szombat óta felügyelik a tüzet.

2026. Július 28. 10:12, kedd | Helyi

Hűtőszekrény égett egy karcagi lakásban

Kigyulladt egy hűtőszekrény hétfő este Karcagon, egy Varró utcai sorházi lakás előszobájában.

2026. Július 28. 10:11, kedd | Helyi

Lakásotthonban élőket mentett meg a szén-monoxid-érzékelő

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő hétfő délután Tiszaföldváron, egy Döbrei János úti lakásotthonban.