Hírek
2025. Március 11. 08:49, kedd |
Helyi
Forrás: Forrás: Karcagi Nagykun Református Gimnázium facebook oldala
A KUNRÓZSA CSIPKEKÖR KIÁLLÍTÁSA A NAGYKUNREFIBEN
Az iskolánk aulájában látható kiállítást tanítványaink érdeklődéssel figyelik, tekintik meg.
A csipkeverés a múlt század 20-30-as éveiben került erre a vidékre. Karcag központtal csipketelepeket létesítettek, számos betanított csipkeverőt foglalkoztattak a Nagykunságban és Abádszalókon.
A Kunrózsa Csipkekör 2011-ben alakult a karcagi Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtárban, akkori vezetője Fejesné Koppány Gabriella népi iparművész volt. Nevüket a nagykunsági hagyományos hímzéskultúra egyik központi eleméről, a kunrózsa motívumról kapták.
A Csipkekör tagjai, kiállítók: Fejesné Koppány Gabriella, Földes Miklósné, Györfiné Nádházi Margit, Koppány Mária, Makai Pálné, Orosz Edit, Örsiné Pető Anna, Szarka Andrásné.
Hunyadi Ildikó
a Diákönkormányzat munkáját segítő pedagógus
Forrás: Karcagi Nagykun Református Gimnázium facebook oldala
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 06:00, szombat | Helyi
PROGRAMAJÁNLÓ BEREKFÜRDŐRŐL
Berekfürdő mára már nemcsak a gyógyvízéről híres, hanem népszerű rendezvényeiről is. Hosszu Andrásnál, Berekfürdő polgármesterénél járt stábunk, akivel a közelgő rendezvényekről beszélgettünk.
2026. Március 28. 06:00, szombat | Helyi
ATLÉTIKA VERSENY
„Gyere, versenyezz, és szerezd meg az élményt!” – ezzel a jelmondattal hirdették meg az első alkalommal megrendezett Sportcentrum Kupát Karcagon.
2026. Március 28. 06:00, szombat | Helyi
ISMÉT LECSAPOTT A DELTA
A hajdúszoboszlói rendőrök egy kereskedőt és négy fogyasztót számoltattak el az akció során.
2026. Március 27. 06:00, péntek | Helyi
KARCAG IS CSATLAKOZOTT AZ „ÉLHETŐ TELEPÜLÉSEK A KÉK ZÓNÁK ALAPJÁN” PROGRAMHOZ
Az „Élhető települések a kék zónák alapján” címmel rendeztek konferenciát városunkban.
