Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2014. Szeptember 21. 18:29, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A jövő héten néhol talaj menti fagy is lehet, a hegyekben hódara hullhat

A jövő héten néhol talaj menti fagy is lehet, a hegyekben hódara hullhat

A jövő héten szelesebb és hűvösebb lesz az időjárás. Nappal 20 Celsius-fok fölé is emelkedhet a hőmérséklet, de néhol már talaj menti fagy is lehet, míg a hegyekben akár jégdara-, hódarazápor is hullhat - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn elsősorban délen és keleten várható további eső, zápor, keleten eleinte egy-egy zivatar. A szél többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-17, a legmagasabb 16-20 fok között valószínű.
Kedden néhány órás napsütés lehet. Szórványosan kialakulhat zápor, a hegyekben jégdara-, hódarazápor is lehet. Az erős északnyugati szelet elsősorban a Dunántúlon és a főváros környékén viharos széllökések kísérik. A minimumhőmérséklet 5-10 fok között valószínű. A nappali maximumok 14-19 fok között alakulnak.
Szerdán túlnyomóan napos, száraz idő lesz. A leghidegebb órákban általában 2-7 fok, néhol talaj menti fagy is lehet. Nappal 14-19 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön kezdetben napos idő várható fátyolfelhőkkel, majd délután északon, éjszaka másutt is megnövekszik a felhőzet, délutántól elsősorban az északi területeken zápor is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 3-8 fok között valószínű, néhol gyenge talaj menti fagy előfordulhat. A legmagasabb hőmérséklet 15-20 fok között alakul.
Pénteken észak felől csökken a felhőzet, egyre kevesebb helyen fordulhat elő zápor. A szél viszont megerősödik. A minimumhőmérséklet 5-10, a maximumhőmérséklet 14-19 fok között alakul.
Szombaton túlnyomóan napos, száraz időre lehet számítani, a légmozgás is mérsékelt marad. A leghidegebb órákban általában 2-7 fok lehet, néhol ismét előfordulhat talaj menti fagy. Nappal 15-20 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap többnyire napos, csapadékmentes lesz az idő. Gyenge marad a légmozgás. A minimumhőmérséklet 5-10 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 17-22 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.