Hírek
2015. Június 26. 07:17, péntek |
Belföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció
A hétvégén sem várható melegedés
A hétvégén több helyen felhős lesz az ég, zápor, akár zivatar is lehet.
Néhol hosszabb időre is kisüt a nap, de jelentős felmelegedés nem várható: a legmelegebb helyen is 28 Celsius-fokig, számos helyen pedig csak kevéssel 20 fok felett alakulnak a maximumok – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken napközben az Alföldön is egyre nagyobb területen felszakadozik, majd csökken a felhőtakaró, legtovább a Tiszántúl déli részén lehet erősen felhős az ég. Másutt jellemzően napos lesz az idő. Számottevő csapadék nem valószínű. A Dunántúlon és a keleti országrészben többfelé megélénkül, néhol esetleg megerősödik a szél. A legalacsonyabb 9-15, a legmagasabb hőmérséklet 22-26 fok között alakul.
Szombaton hosszabb, rövidebb időre kisüt a nap. Délután és este viszont főként északnyugaton, nyugaton záporeső is valószínű. A leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap reggel főleg a Dunántúlon, később egyre inkább keleten várható több helyen zápor, zivatar. Többfelé megerősödik, a Dunántúlon időnként viharossá is fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 12-17, a maximumhőmérséklet 22-26 fok között alakul – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
