Hírek
2023. Július 15. 05:00, szombat | Helyi
A GYÖRFFY ISTVÁN KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA TANÉVZÁRÓ ÜNNEPSÉGE
A karcagi Györffy István Katolikus Általános Iskola és Szent Erzsébet Óvoda tanévzáró ünnepségén városi díjat is átadtak.
A tanévet Kovács Miklós Istvánné igazgató értékelte. Beszédében hosszan sorolta azt a rengeteg dobogós helyezést, melyet ebben a tanévben diákjaik értek el egyéni és csoportos városi, megyei és országos versenyeken. A sportban is jeleskedtek a györffysek, erről is külön szólt az iskolavezető.
Az értékelés után az iskola legkiválóbb eredményekkel büszkélkedhető nyolcadikosait - Darabos Lehelt, akidr. Ternyák Csaba érsektől vett át érseki dicséretet, valamint a Karcag város jó tanulója, jó sportolója díjat kapott Varga Dominikot és Nagy Zalánt -Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsos, az iskola lelki vezetője köszöntötte virággal.
Karcag Városi Önkormányzat Képviselő-testülete Kovács Miklós Istvánné részére kimagasló nevelő-oktató munkájáért Karcag Város Pedagógiai Díjat adományozott, amelyet az iskola tanévzáró ünnepségén adott át részére Sári Kovács Szilvia alpolgármester.
A díjazottat köszöntötte Gulyás Zsolt plébános, a nevelőtestület, a diákok és a szülői közösség képvisesli, valamint Pánti Ildikó, az iskola nyugalmazott igazgatója, önkormányzatiképviselő is.
A díjátadó után több mint száz gyermek társai előtt vette át az igazgatónőtől a kitűnő bizonyítványát, többen kaptak elismerést tanulmányi és sport munkáért. A tanévzáró az osztályokban folytatódott, ahol a többiek is megkapták osztályfőnökeiktől bizonyítványukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
TARTALMAS ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A SZENT ERZSÉBET KATOLIKUS ÓVODA
A Szent Erzsébet Óvoda vezetőjénél, Kovácsné Fodor Mónikánál járt stábunk. A riport során beszélgettünk az elmúlt évről, a kitűzött célokról és az óvodai életről.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
JÉGBE FAGYOTT A HAL TISZADERZSEN
Különös jelenségre bukkantak a Tisza-tavon. A tiszaderzsi Kárász Kikötőben egy vörösszárnyú keszeget találtak, amely teljes egészében belefagyott a jégbe.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
FOCIMEZEKET LOPOTT
Betört a kenderesi futballpálya épületébe, majd számítástechnikai eszközöket, illetve mezeket vitt el 400 ezer forint értékben. A gyanúsított elismerte a bűncselekményeket, de magyarázatot nem adott tetteire.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
ÉLETET MENTETT A BALESET-HELYSZÍNELŐ
Mezőtúron egy rendőr egy utcán fekvő férfira lett figyelmes. Az idős embernek ekkor már nem volt pulzusa. A baleset-helyszínelő azonnal cselekedett.
