Hírek
2021. Május 01. 08:20, szombat | Helyi
A FÖLD NAPJA AZ ÓVODÁBAN
A koronavírus-járvány miatt az intézmény zárva volt, hétfőn kezdtek. A zöld jeles napok közül a Föld napja kiemelt ünnep itt, amit projektmódszer segítségével dolgoznak fel.
A járvány miatt most a "Karcagi óvodások tarka-barka percei"-ben, a neten készítették elő ezt, veteményeztek, bemutatták, hogyan lehet palántákkal a kiskertet szebbé tenni.
A folyamatot a gyerekek otthonról figyelemmel videón nézték, hétfőn pedig megnézték a terepasztalt a kikelt palántákkal. Virágoskertet ültettek bele az "Egy gyermek egy palánta program" keretében.
Április 22. a Föld napja, erről beszélgettek, majd Új Petronella óvodapedagógus vezetésével nyomdázás technikával, lufi segítségével kiszínezték a gyerekek a Földet.
Örökös Zöld Óvodaként a madáretetéstől kezdve sok minden van itt, az udvaron egy ökokertet is kialakítanak, hogy a gyerekek elsajátítsák a veteményezést, az ültetést, begyakorolják a szerszámok használatát.
A mesesarokban a Föld napja kapcsán öröm és bánat térképet is készítettek az óvodások.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 09:02, szerda | Helyi
ELKAPTÁK A RABLÓPÁROST
Egy nap alatt rácsok mögé került az a két gyanúsított, akik előre kipécézték maguknak áldozatukat, hogy megszerezzék az értékeit.
2026. Június 17. 09:01, szerda | Helyi
ELBALLAGTAK A „GYÖRFFYSEK”
Megható és ünnepélyes pillanatokkal búcsúztak a Györffy István Katolikus Általános Iskola végzős diákjai.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
LEBUKOTT A VOLT PÉNZÜGYI TANÁCSADÓ
A Karcagi Járási Ügyészség kisebb kárt okozó csalás vétsége és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki egy talált átutalási megbízással próbált pénzhez jutni.
2026. Június 17. 08:58, szerda | Helyi
VÍZRE SZÁLLTAK A PET KALÓZOK
Több mint háromszázan szálltak vízre azért, hogy tisztábbá tegyék a természetet.
