Hírek
2025. Augusztus 05. 05:00, kedd |
Helyi
Forrás: karcag tv
A BŰNMEGELŐZÉSBEN IS RÉSZT VESZNEK AZ ISKOLAŐRÖK
Az iskolaőrök a bűnmegelőzési rendőrökkel a szünidőben is aktívan részt vesznek a különböző vakációs programokban.
Az iskolaőrök a tanév alatt az iskolák rendjére figyelnek, a nyári szünetben pedig bűnmegelőzési munkában vesznek részt rendőreinkkel közösen. A nyári táborokban felvilágosító előadást tartanak a drogok veszélyeiről, az okos szórakozás lehetőségeiről tájékoztatják az ifjakat illetve arról is szót ejtenek, hogy mit tehetnek az értékeik megóvása érdekében.
A szolnoki prevenciós szakemberek és iskolaőrök szintén gyakori vendégei a különböző tematikus táboroknak.Nemrégiben a szolnoki szegregátumban élő fiatalokkal beszélgettek, kiemelten a rájuk nagy veszélyt jelentő kábítószerekről és az elhárítás lehetőségeiről.
Természetesen az oktató játékok sem maradhattak el, amik most is nagy kedvencei voltak a gyerekeknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
UDVARBÓL MINTAGAZDASÁG
Egy karcagi udvar, ahol a bolti zöldségek helyett a természet diktálja a menüt. Harmincöt év munka után országos díjat ért az a konyhakert, amely a hőség és a szárazság ellenére is bőséges termést ad a családnak.
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
TERMÉSZETVÉDELEMRE NEVEL AZ ŐZHÍVÓ TÁBOR
Több mint tízéves múltra tekint vissza a Karcagi Nagykun Vadásztársaság által szervezett Őzhívó Tábor, amely a helyi és a régiós utánpótlás-nevelés egyik bázisává vált.
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
TETŐKET BONTVA JUTOTT BE A BETÖRŐ A HÁZAKBA
Megkeserítette a jászkisériek mindennapjait egy helyi tolvaj. A tetőket bontva jutott be a betörő a házakba.
2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi
ARANYÉKSZEREKRE UTAZTAK A CSALÓK
Magukat a NAV munkatársának kiadó ismeretlenek károsítottak meg két szolnoki nőt, és arany ékszereket vittek el az ingatlanból. Az egyik ál-navost, valódi rendőrök fogták el.
