Hírek
2017. Február 11. 09:55, szombat | Helyi
Dobos László polgármester egy oklevéllel és ajándékkal köszönte meg
90 éves az egykori Kultúrpalota, a mai Déryné Kulturális Központ.
A jeles ünnepről csütörtökön emlékeztek meg. Szepesi Tibor igazgató köszöntője után Ruzicska Ferenc helytörténész idézte fel az elmúlt 9 évtized jelentősebb állomásait, a vetített képeken pedig nyomon követhettük a Kultúrpalota épületének változásai, alakulásait.
Az előadó részletesen szólt az építés körülményeiről és arról a pezsgő kulturális életről, mely a múlt században itt zajlott. A sok-sok hangevrseny , előadói est szervezésében nagy részt vállalt dr. Sántha József nyugalmazott főorvos, a Kunkarcagi Városvédő és -Szépítő Egyesület tiszteletbeli elnöke is. A város nevében Dobos László polgármester egy oklevéllel és ajándékkal köszönte meg Józsi bácsi és felesége Katóka néni városért végzetet munkáját.
A köszöntő és emlékezés a Szolnoki Szimfonikus Zenekar koncertjét hallgathatta meg a több száz érdeklődő.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 17:41, kedd | Helyi
Téli fénycsodák öt városban
Öt város, ahol télen is életre kelnek az ikonikus helyszínek
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.












