Hírek
2019. Március 21. 11:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
18 éve késelt meg egy recepcióst a tolvaj, most emeltek vádat ellene

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki egy fővárosi szállodában késsel életveszélyesen megsebesítette a recepcióst még 2001-ben. A vádlottat tavaly júniusban Mexikóban fogták el.
A 40 éves férfi álnéven jelentkezett be a szállodába, hogy két társával a vendégektől értékeket lopjanak el. A recepciós gyanúsnak találta a viselkedésüket, ezért értesítette a hotel tulajdonosát, aki két segítőjével felelősségre vonta őket – közölte a fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-vel.
Ibolya Tibor a közleményben azt írta, a három férfi el akart menekülni, de az útjukat állták, ezért dulakodás közben a vádlott mind a három embert megvágta, majd miután a recepciós is elé állt, többször mellkason és hason szúrta őt, ezzel közvetlen életveszélyes sérülést okozott.
A recepciós életét a gyors orvosi ellátás mentette meg.
A Készenléti Rendőrség nyomozói a szökésben lévő férfit tavaly júniusban Mexikóban fogták el a mexikói és amerikai hatóságok segítségével.
A Fővárosi Főügyészség a férfi ellen aljas indokból elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat. A vádlott jelenleg bűnügyi felügyelet alatt áll – olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani