Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2018. Február 02. 10:05, péntek | Belföld
Forrás: mti

17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

Több mint 17 millió forintos bírságra számíthat egy román cigarettacsempész, akit az M70-es autóúton füleltek le a pénzügyőrök - tájékoztatta a NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága pénteken az MTI-t.

A pénzügyőrök egy román férfi által vezetett bolgár rendszámú autót állítottak meg ellenőrzésre az M70-es autóúton, amikor a jármű átvizsgálásakor a padozat alatt egy rejtekhelyre bukkantak. A kocsit ezek után Rédicsen vizsgálták át alaposabban cigaretta- és kábítószer-kereső kutya segítségével.

Az autóban utólagosan kialakított üregekből összesen 84 ezer szál különféle márkájú, adózatlan cigaretta került elő, amelynek eredetét a sofőr nem tudta igazolni.

A pénzügyőrök a cigarettát, valamint a szállításra használt járművet lefoglalták, és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. A NAV közölte azt is, hogy a várható jövedéki bírság összege meghaladja a 17 millió forintot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.