Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2022. Március 29. 11:06, kedd | Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem

Veszélyes anyagot szállító teherautó borult fel

 Veszélyes anyagot szállító teherautó borult fel

Összeütközött egy nyerges vontató és egy cseppfolyósított gázt szállító teherautó hétfő délelőtt a 4-es számú főúton, Fegyvernek és Kenderes között. Utóbbi jármű az útról lesodródva az oldalára borult.

A szolnoki hivatásos, valamint a kunhegyesi és a törökszentmiklósi önkormányzati tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett áramtalanították a felborult teherautót, amelyből az egységek a szivárgó üzemanyagot kármentő edénybe fogták fel.

A beavatkozást nehezítette, hogy a teherautó arra az oldalára borult, ahol a gázlefejtő csonk is volt, így a tűzoltóknak kellett azt hozzáférhetővé tenniük, hogy a gázt át lehessen fejteni egy másik gépjárműbe.

Ezután a szolnoki tűzoltódaru és egy kamionmentő közösen, csörlővel állította kerekeire a gépkocsit, ehhez a tűzoltók mintegy tíz négyzetméteren vágták ki a közelben lévő növényzetet.

A katasztrófavédelmi mobil labor méréseket végzett a helyszínen, de mivel a tartány sértetlen maradt, így a veszélyes anyag koncentrációját nem tudta kimutatni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi

Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem

A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.

2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi

Tíz hektár égett le Fegyverneknél

Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben 

2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi

BIZTONSÁGI ŐRREL DULAKODOTT-LETARTÓZTATTÁK

A Szolnoki Járási Ügyészség rablás bűntette miatt indítványozta egy abonyi férfi letartóztatását.