Hírek
2024. Május 27. 12:49, hétfő |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Nagy érdeklődés övezte a nyitott szertárkapukat
Vasárnap, gyermeknap alkalmából vármegyénkben is kitárultak a tűzoltólaktanyák kapui a legkisebbek előtt.
A családokat térségünkben hat hivatásos és tizenhat önkormányzati, illetve önkéntes tűzoltóság fogadta 10 és 16 óra között.
A családok május utolsó vasárnapján bepillantást nyerhettek a "kulisszák mögé". Ennek keretében bejárhatták a laktanyákat, megismerkedhettek a tűzoltók által használt eszközökkel és gépjárművekkel, melyek közül többe be is ülhettek, illetve mozgás közben is láthattak. A vállalkozó szelleműek több eszközt is kézbe vehettek, illetve felpróbálhatták a védőruhákat, illetve vízsugárral lőhettek célba. Az élet úgy hozta, hogy a szolnoki laktanyában a közönség egy éles riasztásnak is szemtanúja lehetett, melyet kicsik és nagyok egyaránt ámulattal figyeltek.
Túrkevén nagy sikere volt a helyi önkéntes tűzoltóságnak is, melynek quadja szinte meg sem állt a nap folyamán. Mindezek mellett a tűzoltók a legbátrabbakat a létrás járművükkel vitték fel a magasba, hogy madártávlatból szemlélhessék meg a települést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 07. 10:21, szombat | Helyi
Rossz véget ért az esti házibuli
Szolnoki Járási Ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette miatt emelt vádat egy fiatalemberrel szemben.
2026. Február 07. 06:00, szombat | Helyi
A TÉLI IDŐSZAK LEGSZEBB FOTÓIT DÍJAZTA AZ ÖNKORMÁNYZAT
Egy éve indult útjára Karcagon az a városi fotópályázat, amelynek célja, hogy az évszakok változásán keresztül mutassa be Karcag épített és természeti értékeit.
2026. Február 07. 05:00, szombat | Helyi
MOZGALMAS ÉVET ZÁRT A KÖNYVTÁR
Hatalmas munka ért véget tavaly a helyi könyvtárban: május végére befejeződött a teljes könyvállomány leltározása.
2026. Február 07. 05:00, szombat | Helyi
RANGOS ELISMERÉSBEN RÉSZESÜLT SZABÓ TAMÁS
Rangos elismeréssel gazdagodott a karcagi sportélet egyik meghatározó alakja.

