Hírek
2021. Július 09. 11:42, péntek |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Határon túli magyar gyerekeknek mutatkozott be a katasztrófavédelem
Ezen a héten, immár második alkalommal tartja meg tűzoltótáborát a Szent Flórián Tűzoltóság Múltjáért Alapítvány Rákóczifalván.
Ebben az évben nem csak helybéliek vesznek részt az egyhetes programban, hiszen a város romániai testvértelepüléséről, Szalacsról is fogadtak gyermekeket.
A közel harminc résztvevő számára gazdag programkínálattal készült csütörtökön az Országos és a Jász-Nagykon-Szolnok Megyei Tűzmegelőzési Bizottság, a szolnoki hivatásos tűzoltó-parancsnokság és a túrkevei Mentő és Tűzoltó Egyesület. A gyermekek légzőkészüléket öltve léphettek be a füstsátorba; megtapasztalva, hogy a tűzoltóknak éles helyzetben mennyire nehéz tájékozódni egy füsttel teli épületben. Emellett a virtuális valóság segítségével egy lakástűz kellős közepén találhatták magukat, de a kicsiket kockapuzzle, vízsugárral való célba lövés és tűzvédelmi teszt is várta. A gyermekek végül az Országos Tűzmegelőzési Bizottság szerencsekerekén pörgethették ki saját nyereményüket. A táborlakók versenyeztek is egymással: a feladatokat csapatba szerveződve, időre is végrehajtották.
A túrkevei önkéntesek a tavaly is nagy sikert aratott quadjukat hozták el a táborba, mellyel bárkit szívesen elvittek egy-két körre, aki bátorságot érzett hozzá.
A szervezők erre a napra elhívták Magyarország legfiatalabb tűzoltóját, Mátyás Viktort is, aki ugyan még csak tíz éves, de már öt éve önkéntes tűzoltó Székesfehérváron és Sárszentmihályon.
Fotó: Németh Ádám tű. főtörzsőrmester
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
ELBALLAGTAK A „SZENTANNAIS” VÉGZŐS DIÁKOK
Ünnepi díszbe öltözött a Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium udvara, ahol a mai napon elbúcsúztatták az intézmény végzős diákjait.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
KÖZÖSSÉGI ÉS HITÉLETI ESEMÉNYEK A „GYÖRFFYBEN”
Eseménydús időszak elé néz a karcagi Györffy István Katolikus Általános Iskola. Az intézmény munkaterve szinte minden napra tartogat valamilyen közösségi vagy hitéleti eseményt a tanév végéig.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
KOVÁTS NAPOKRA KÉSZÜL AZ ISKOLA
A tavaszi szünet utáni első tanítási napokon a „Kováts-ban” már nemcsak a tankönyveké, hanem a közösségi megmérettetéseké és az ünnepi készülődésé a főszerep.
