Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2023. Július 18. 22:22, kedd | Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem

Enyhül a szúnyogártalom, hat vármegyében lesz gyérítés

 Enyhül a szúnyogártalom, hat vármegyében lesz gyérítés

A héten Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves és Jász-Nagykun-Szolnok megyében lesz szúnyoggyérítés 41 ezer hektáron.

Összesen 176 településen lehet majd találkozni a földi permetezést végző járművekkel a késő esti, éjszakai órákban.

Tavasz végén, nyár elején az ország nagy részén alakult ki komoly szúnyogártalom, amit a folyók kisebb áradása és a csapadékos időjárás okozott. A katasztrófavédelem által koordinált szúnyoglárvák elleni biológiai védekezés áprilistól folyamatos volt, majd májusban megkezdődött a kifejlett szúnyogok gyérítése is. A védekezés célja a lakóövezetekben elfogadható szintre csökkenteni a szúnyogok számát, több régióban rendszeres beavatkozásokra volt szükség.

A nagy kiterjedésű ideiglenes tenyészőhelyek többsége mostanra kiszáradt, így csökken a vérszívók utánpótlása. Mivel lokálisan akadnak még olyan ideiglenes állóvizek, amelyekben szúnyogok fejlődnek, illetve az állandó vizekben is fejlődnek lárvák, ezért továbbra is szükség van gyérítésre, de kisebb területen.

A katasztrófavédelem honlapján megtalálható a részletes településlista a tervezett gyérítési dátumokkal. A katasztrófavédelem által koordinált szúnyoggyérítés mellett minden önkormányzatnak lehetősége van saját költségvetése terhére szúnyoggyérítést végeztetni a településen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 08:20, péntek | Helyi

Fél év alatt négyszer rabolta ki kiskorú áldozatát

A Karcagi Járási Ügyészség folytatólagosan, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves férfival szemben.

2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Helyi

Hellora érkezett a drog

A rokonok Kunmadarason terítették a kábítószert.

2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi

Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.

Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.

2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi

Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.