Hírek
2023. Március 14. 20:44, kedd |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Egyre több a szabadtéri tűz
A napokban egyre több szabadban keletkezett tűzhöz riasztják a tűzoltókat Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében, amelyek oka általában kerti zöldhulladék-égetésre vezethető vissza.
Március 1-je óta, vagyis a két tavaszi hét alatt már 43 alkalommal keletkezett tűz a szabadban, a leégett terület pedig meghaladta a 423 ezer négyzetmétert, amely közel akkora méret, mint negyven futballpálya.
Ha valaki a saját kertjében, a szőlőjében, a telkén az összegyűjtött száraz növényeket el szeretné égetni, azt csak akkor teheti meg, ha az adott településnek van erről szóló önkormányzati rendelete. Az összegyűjtött zöldhulladékot kizárólag az önkormányzati rendeletben meghatározott időben szabad elégetni.
Nem minden önkormányzat engedi ezt. Ahol az önkormányzat nem alkotott erről rendeletet, ott tilos a zöldhulladék-égetés. Az önkormányzati rendelet csak az összegyűjtött zöldhulladék elégetésére vonatkozik, tarlót, nádast égetni tilos.
Tűzvédelmi szempontból biztonságosabb komposztálni vagy elszállíttatni a zöldhulladékot. Ha valaki mindenképp égetéssel szeretne megszabadulni a zöldhulladéktól, az alábbiakra figyeljen:
A tüzet soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni.
Legyen oltóvíz a közelben.
Legyen kéznél egy szerszám, amivel kordában lehet tartani a tüzet.
Ha feltámad a szél, az égetést abba kell hagyni.
Csak akkora tüzet szabad gyújtani, amekkorát el is tudunk oltani.
A szabadtéri tüzek gyakori kiváltó oka az eldobott, még parázsló cigarettacsikk. A tüzek megelőzése és a természet védelme érdekében a csikkeket gyűjtsük össze. Tábortüzet csak a kijelölt tűzrakóhelyen szabad gyújtani és csak akkor, ha nincs elrendelve tűzgyújtási tilalom.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 05:58, szombat | Helyi
SZAKMAI KONFERENCIA A TEHETSÉGEKÉRT
A jövő tehetségeinek korai felismerése és gondozása került a középpontba. A Madarász Imre Egyesített Óvoda nagyszabású szakmai konferenciát rendezett, amelyen a térség pedagógusai és szakemberei vettek részt.
2026. Május 16. 05:52, szombat | Helyi
KUTASD A MÚLTAD!-ELŐADÁSSOROZAT
„Kutasd a múltad!” program Karcagon. A Petőfi Kulturális Program keretében megvalósult esemény a nemzeti identitás erősítését tűzte ki célul.
2026. Május 16. 05:05, szombat | Helyi
LAKÓHÁZ FALÁNAK ÜTKÖZÖTT-BÖRTÖN VÁRHAT RÁ
A Jászberényi Járási Ügyészség járművezetés az eltiltás hatálya alatt és ittas járművezetés miatt emelt vádat egy 40 éves férfival szemben.
2026. Május 16. 05:00, szombat | Helyi
NYOLCGYERMEKES CSALÁDRA TÁMADTAK
Valóságos ostromállapot alakult ki a ceglédi tanyavilágban, ahol egy nyolcgyerekes családra törtek rá az éjszaka közepén. A támadók símaszkban, bozótvágó késsel támadtak rá az édesapára.
