Hírek
2025. Január 13. 09:34, hétfő |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Egy szolnoki családot mentett meg a szén-monoxid-érzékelő
A házban két érzékelő is működött.
Jelzett két szén-monoxid-érzékelő vasárnap délelőtt Szolnokon, egy Pozsonyi úti ingatlanban. A készülékeknek köszönhetően a házban élő négy ember azonnal megkezdhette a szellőztetést és nem szenvedett mérgezést. A szolnoki hivatásos tűzoltók már a bejárati ajtó közelében kimutatták a halálos gáz koncentrációját, amely a nappaliban, a begyújtott kandalló közelében még magasabb volt. Az egység eloltotta a kandallóban égő tüzet, ezután már nem tudott szén-monoxidot kimutatni. Az ingatlan lakható maradt, a benne élők a fűtést más módon meg tudták oldani.
Az életek megmenekülése annak volt köszönhető, hogy a lakásban volt szén-monoxid-érzékelő, ráadásul kettő is. Egy ilyen készülék a halálos gáz legkisebb mennyiségére is jelez, így a lakásban tartózkodók azonnal megkezdhetik a szellőztetést és értesíthetik a tűzoltókat; valamint elkerülhetik a sérülést. Egy szén-monoxid-érzékelő csupán néhány ezer forintért megvásárolható, cserébe évekre garantálja otthonunk biztonságát. Fontos, hogy minden olyan ingatlanban legyen szén-monoxid-érzékelő, ahol nyílt égésterű berendezés üzemel. A katasztrófavédelem az érzékelők pozitív és negatív listájával segít a megfelelő készülék kiválasztásában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 09:02, szerda | Helyi
ELKAPTÁK A RABLÓPÁROST
Egy nap alatt rácsok mögé került az a két gyanúsított, akik előre kipécézték maguknak áldozatukat, hogy megszerezzék az értékeit.
2026. Június 17. 09:01, szerda | Helyi
ELBALLAGTAK A „GYÖRFFYSEK”
Megható és ünnepélyes pillanatokkal búcsúztak a Györffy István Katolikus Általános Iskola végzős diákjai.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
LEBUKOTT A VOLT PÉNZÜGYI TANÁCSADÓ
A Karcagi Járási Ügyészség kisebb kárt okozó csalás vétsége és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki egy talált átutalási megbízással próbált pénzhez jutni.
2026. Június 17. 08:58, szerda | Helyi
VÍZRE SZÁLLTAK A PET KALÓZOK
Több mint háromszázan szálltak vízre azért, hogy tisztábbá tegyék a természetet.
