Hírek
2022. Július 04. 16:48, hétfő |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
A legjobbak között végeztek a szolnoki tűzoltók
Július elsején véget ért a XIII. Országos Tűzoltószakmai Vetélkedő.
Ahogy a budapesti BOK Csarnokban megtartott ünnepélyes eredményhirdetésen elhangzott, ennek a versenynek nincsen vesztese, hiszen minden résztvevő nyert rajta, mégpedig tapasztalatot, barátságokat, és a jól elvégzett munka örömét.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság XIII. Országos Tűzoltószakmai Vetélkedője Százhalombattán szakmai feladatokkal, Tökölön vezetéstechnikai megméretéssel kezdődött. Húsz hivatásos és tizenkét, önkéntes, önkormányzati, illetve létesítményi tűzoltókból álló csapat állt versenyben.
A tűzoltóverseny nem pusztán gyakorlati feladatokból állt, a versenyzőknek komoly elméleti tesztekkel is meg kellett birkózniuk. A beosztotti, irányítói, gépjárművezetői tesztlap, a gépjárművezetőknek összeállított, kifejezetten nehéz Kresz-teszt, és a verseny izgalma valódi próbatételt jelentett, azonban teljesen más jellegűt, mint amit a tűzoltók bevetés közben átélnek.
A beosztotti és irányítói állomány tagjai közül a pénteki egyéni versenyeken csak azok indulhattak, akik az elméleti feladatokat jól teljesítették. Közülük az első nyolc szakember vághatott neki a versenypályának.
A teljesítendő feladatokat Sándor László tű. alezredes tájékoztatása szerint úgy állították össze, hogy igazi kihívást jelentsen valamennyi résztvevő számára.
Az első versenynapon a hivatásos tűzoltóknak középmagas épületben keletkezett tűz oltását, bent rekedt emberek mentését, gázolaj tartályból való szivárgásának megszüntetését, a veszély elhárítását, valamint sérült mentését kellett megoldaniuk. Húsz csapat versenyzett, valamennyi megyei igazgatóság, valamint a főváros csapata magas színvonalon teljesített. A versenybírák a szakmaiságot figyelték, büntetőpont járt az időkeret túllépéséért éppúgy, mint a hibás megoldásokért.
Megyénket a szolnoki hivatásos tűzoltó-parancsnokság csapata képviselte, mely a negyedik helyen végzett.
Fotó: Szőke Péter - BM OKF
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
ELBALLAGTAK A „SZENTANNAIS” VÉGZŐS DIÁKOK
Ünnepi díszbe öltözött a Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium udvara, ahol a mai napon elbúcsúztatták az intézmény végzős diákjait.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
KÖZÖSSÉGI ÉS HITÉLETI ESEMÉNYEK A „GYÖRFFYBEN”
Eseménydús időszak elé néz a karcagi Györffy István Katolikus Általános Iskola. Az intézmény munkaterve szinte minden napra tartogat valamilyen közösségi vagy hitéleti eseményt a tanév végéig.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
KOVÁTS NAPOKRA KÉSZÜL AZ ISKOLA
A tavaszi szünet utáni első tanítási napokon a „Kováts-ban” már nemcsak a tankönyveké, hanem a közösségi megmérettetéseké és az ünnepi készülődésé a főszerep.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
ELLOPTA AZ AUTÓT, MAJD BALESETEZETT
Engedély nélkül, ittasan vezetett és balesetet is szenvedett egy tiszapüspöki férfi, aki a tulajdonos tudta nélkül hajtott el egy gépkocsival.
